13. veebruar 2015
Jaga lugu:

Enerest: hoonete energiatõhus soojustus muutub aina olulisemaks

Foto: Enerest

Üha karmistuvate energiasäästunõuete keskkonnas muutub aina tugevamaks ka surve välistarindite soojapidavusele, milles pakub tehnilist tuge ning professionaalset nõustamist soojustusmaterjalide müüja ja paigaldaja Enerest OÜ.

„Põhjamaadele omaselt tõuseb ka Eestis aasta-aastalt energiatõhususe tähtsus ning koos sellega ka  inimeste teadlikkus antud vallas. Polüisotsüanuraat ehk lühidalt PIR-soojustus on polüuretaan-soojustuse järgmine põlvkond, mis tänu tugevamatele sidemetele molekulide vahel on saavutanud paremad tehnilised omadused, võimaldades projekteerida ja ehitada  energiatõhusaid, ent saledaid väliskonstruktsioone,“ selgitab IKO Enertherm soojaisolatsioonide esindaja Enerest OÜ müügijuht Siim Rannik. 

Möödunud aastal valmis Tallinnas Sõpruse puiesteel rohebüroohoone, mille novaatorlikud insenertehnilised erilahendused muudavad maja äärmiselt energiatõhusaks. Hoone välisseintel on kasutatud IKO Enertherm soojustusplaate.Vaata rohkem www.enerest.ee

IKO Enertherm soojustusplaadid

PIR-soojustusplaate eristatakse  peamiselt pinnakatete alusel. Pinnakate annab soojustusplaadile homogeensed ehitusfüüsikalised omadused läbi ristlõike ning täiendavaid ehitustehnilisi lisaomadusi, näiteks parema tuletundlikkuse., mille universaalsus võimaldab seda kasutada erinevates tarindites. Enertherm ALU on ka majanduslikult soodsaim lahendus PIR-konstruktsioonide planeerimisel ja ehitamisel. Enertherm ALU (AL50) tüüpi soojustusplaat omab väga head soojajuhtivusklassi,  0,022, võimaldades projekteerida ja ehitada saledamaid ja seeläbi ka lihtsamaid välistarindeid sama U arvu saavutamiseks. „Üldjuhul tähendab lihtne konstruktsioon ka majanduslikult säästlikumat lahendust. Võimalik on ALU soojustusplaati kasutada nii lame- kui kaldkatuste kui ka kivi- ja betoonseinte soojustamisel. Kuna soojustusplaat on vastupidav niiskuse suhtes, siis ei oma meie kliima muutuvad olud nagu vihm ja lumi paigaldustööde õnnestumisele olulist riski,“ selgitab Rannik.

Levinuim plaat IKO soojustusplaatide perekonnas on Enertherm ALU soojustusplaat

Enertherm KR ALU soojustusplaat on mõeldud kokkupuuteks värske betooniga. Koostöös kohaliku elemenditootjaga on turule toodud energiasäästlik kolmekihiline betoonpaneel, mille soojustuseks kasutataksegi KR ALU tüüpi soojustusplaate., mis sisuliselt kaotavad sidemetest tulenevad külmasillad ja annavad seeläbi sama soojustuse juures kuni 10% parema soojatakistuse. Sidemetest tekkivate külmasildade puudumine omakorda muudab paneeli sisemise betoonosa nn „termiliseks massiks“, mis aitab hoida ruumi temperatuuri ühtlasemana. Kokkuvõttes saavutatakse sama soojatakistuse juures oluliselt saledam välissein, võites juurde  korterite või laoruumide kasulikku või müüdavat põrandapinda.

Paneeli välis- ja sisekoorikut siduvad terassidemed on asendatud patendeeritud fiibersidemetega Thermomass

Enetherm Eestis

Ülemaailmse kontserni IKO Group Hollandi ja Prantsusmaa tehastes valmivad Enertherm soojustusplaadid on Eesti turul alates 2011. aastast. Selle aja jooksul on siin valminud mitmeid objekte, mis on tõestanud soojustusplaatide paindlikkust ehitustehniliste lahenduste leidmisel ning ka majanduslikku efekti. Pidev laoseis Eestis tagab klientidele kiire tarneaja ning kontserni logistiline võimekus suudab varustada suurprojekte minimaalse ooteajaga.

Käesoleva aasta esimestel päevadel alustas Enerest oma senise suurima katusetööde hanke täitmisega, mis võib kujundada uued standardid  oma kvaliteedi, innovaatilisuse, energiasäästlikkuse kui ka kulutõhususega . Rae valda rajatava laohoone katus saab olema paljuski Eestis seni ehitatutest ainulaadne, sest katuse soojustuseks kasutatakse kahekihilist IKO Enertherm ALU soojustusplaati ning veetõkkena kahekihilist IKO Polygum Carrara SBS materjali. Pealiskatte valge puiste omab nii energiasäästlikke kui ka keskkonda puhastavaid omadusi.

Enerest  Foto: Enerest OÜ
Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee