26 jaanuar 2015

Ehitusettevõtjate ootused TTÜ uuele rektorile

Ehitusettevõtjad on rahul Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) senise rektori tööga, ent ootavad tulevaselt rektorilt rohkem selgroogu, et seista elulähedasema ehitus kõrghariduse arendamise eest. Uus rektor valitakse mais.

Ehitusuudised.ee uuris, millised on Eesti juhtivamate ehitusettevõtete juhtide ootused kevadel valitavale Tallinna Tehnikaülikooli uuele rektorile.

Jaano Vink, Nordecon AS juhatuse esimeesKa tänane rektor on teinud TTÜ-s väga head tööd. Uuelt rektorilt ootan senise jätkuks kiiremas korras väga selget, arusaadavat ja argumenteeritud programmi, mida kavatseb TTÜ teha, et õpetatav vastaks ehitusturu reaalsetele vajadustele ning tagaks konkurentsivõimelise ja kvaliteetse hariduse. Lisaks programmile soovin seejärel näha konkreetseid tegusid, mis on suunatud programmi täitmisele.

Toomas Rapp, AS YIT Ehitus juhatuse liige

Uuelt rektorilt ootan nähtavust, tegusust ja aktiivsust. Lisaks veel, et kasvõi näiteks meie ettevõtte uute noorte, hakkajate töötajate puhul ei tuleks mul meelde esiteks Tallinna Tehnikakõrgkool, eriti veel 3D-5D projekteerimise teemadel, vaid hoopis Tallinna Tehnikaülikool.

Andres Trink, Merko AS juhatuse esimees

Pean oluliseks, et TTÜ kasvataks edasipüüdlikke, uudishimulikke  ja tugeva isikliku mõjuga insenere, ettevõtjaid ja teadlasi, tegeleb parima rahvusvahelise ehitusalaste teadmiste ja innovatsiooni viimisega TTÜ tudengiteni. Lisaks ehituserialade ja infotehnoloogia sügavamat integreerimist nii õppe-kui uurimistöös ning naiste osakaalu suurendamist ehitusinseneriks õppijate seas.

Tiit Kerem, AS Telora-E tegevjuht

Eelkõige loodan, et uus rektor mõistab demograafilistest muudatustest tulenevate ümberkorralduste möödapääsmatust ja arvestab TTÜ juhtimisel nendega. Et kevadel saab praegusel ehitusteatduskonna dekaanil ümber ammetiaeg, siis loodan, et uue rektori poolt nimetatakse uus ehitusteaduskonna dekaan ning nad teevad järgnevatel aastatel tihedat koostööd.

Uue ehitusteaduskonna dekaani põhiliseks ülesandeks peaks olema õppekorralduse vastavusse viimine ehitusturu vajadustega ja nõuetega. Oluline on leida noori doktorante, kellest kasvatada peale uusi teadureid ja õppejõude. Samuti lasub dekaanil kohustus hoida ehitusvaldkonda piisavalt atraktiisena abiturientide silmis, et tagada küllaldane sisseastujate hulk.

Andres Aavik, Skanska AS juhatuse esimees, Liven Kinnisvara juhatuse esimees

Selleks et Eesti ehitajad oleks rahvusvaheliselt konkurentsivõimelised on vaja lisaks täna suhteliselt tugevalt esindatud insenerisuunitlusele viia ehitushariduses tugevamini  õppekavva ka viimased suunad ehituse juhtimises nagu näiteks LEAN, IPD jne.

See paneb õppejõududele suurema surve olla maailma trendidega igapäevaselt kursis ehk teisisõnu õppida ise rohkem kui seda teevad üliõpilased. Rektor peab tagama nimetatud arenguteks vajalikud tingimused ja keskkonna.

Indrek Pappel, KMG Insenerehituse juhatuse liige

Tallinna Tehnikaülikooli arengut tagaks veelgi tõhusam rahvusvaheline ja riigipiire ületav koostöö, mille tulemusena on võimalik tuua õppejõudude ridadesse rahvusvahelist kaadrit.

Euroopa Liidus on mitmeid programme, millele toetudes on võimalik käivitada ülikooli ja erakapitali koostöös innovatsiooni toetavaid projekte. Ideaalis võiks TTÜ tulevikus  olla tuntud partner üle terve Euroopa.

Ettevõtjana tundub mulle, et tulevikus on ehitusinsenerile üha olulisem nn. energeetilise sisu tunnetus, sest iga päevaga muutub tähtsamaks  tajuda ehitust kui energeetilist objekti, mis vajadusel säästab, toodab  ja vahel ka kulutab ressurssi.

TTÜ rektor valitakse ametisse viieks aastaks ja maksimaalselt kaheks järjestikuseks ametiajaks. Valimistel saab osaleda kandidaat, keda toetab vähemalt üks kuratooriumi liige. Kuratoorium valib rektori salajasel hääletusel kuratooriumi koosseisu 2/3-se häälteenamusega.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785