• 30.07.25, 09:32

Kiirhinnang: majandus hakkas taas kerkima

Sisemajanduse koguprodukt (SKP) näitas teises kvartalis mõningast paranemist ning kasvas kiirhinnangu kohaselt 0,5 protsenti, teatas statistikaamet.
Kinnisvaraalase tegevuse lisandväärtus kasvas esimeses kvartalis 3,7%, kasvu võiks oodata teisestki kvartalist.
  • Kinnisvaraalase tegevuse lisandväärtus kasvas esimeses kvartalis 3,7%, kasvu võiks oodata teisestki kvartalist.
  • Foto: Liis Treimann
„2025. aasta esimese kvartaliga võrreldes suurenes sesoonselt ja tööpäevade arvuga korrigeeritud SKP 0,5%,“ ütles statistikaameti rahvamajanduse arvepidamise tiimijuht Robert Müürsepp.

Seotud lood

Uudised
  • 28.07.25, 08:22
Mihkel Nestori praktikant: mis on Leedu majanduse fenomen?
Pingelisel ja ettearvamatul ajal tasub vahelduseks heita pilk lõunasse, sest kui Eesti alles taastub majanduslangusest, on Leedu majanduse kasv üks kiiremaid Euroopas, kirjutab SEB majandusanalüütiku Mihkel Nestori praktikant Marcos Mõrd.
Uudised
  • 27.06.25, 06:45
Soome ehitusturg on suvel selgelt aktiveerunud
Kvaliteetne tööjõud on väga nõutud, ent selle leidmine on endiselt väga keeruline
Soome turule ehitus- ja tööstussektorisse renditööjõud pakkuva OÜ EstEmploy tegevjuht Priit Koik märgib, et sel aastal on nende renditöötajate arv Soomes kasvanud, võrreldes eelmise suvega, umbes paarikümne protsendi võrra.
Arvamused
  • 27.06.25, 10:21
Soome ehituses terendub potentsiaal
Elukondlike projektide algus on küll veel madal, aga võrreldes Rootsiga on Soome seis veidi parem, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestori praktikant Marcos Mõrd.
Uudised
  • 11.07.25, 07:46
Kliimaseaduse teine tulemine: õhem seadus tõmbab sihi madalamale
Kliimaministeerium saatis asjaosalistele uue, esimesest versioonist märksa õhema kliimaseaduse eelnõu, madalamale toodud eesmärk erineb Euroopa Liidu plaanist.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.09.25, 16:14
Kaabli kvaliteet ei ole silmaga nähtav, aga tagajärjed võivad olla valusad
Saaremaa ettevõte OÜ Feizerton, mille kaubamärk Feirol on Eestis juba tuttav nii professionaalidele kui ka tavakasutajatele, on tegelenud enam kui 20 aastat kaablitoodete ja elektritarvikute arenduse, tootmise ja müügiga. Ettevõtte juhi Jüri Lemberi sõnul on neil turul omas nišis tugev positsioon, kuid samas on soov üha enam jõuda otse nii ehitusobjektidele kui ka lõpptarbijateni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele