Põlevkivitööstuse Viru Keemia Grupp omanikud rajavad Telliskivi suurimasse hoonesse ärilinnaku. Ehitustöödega loodetakse alustada järgmisel aastal.

- Tallinnas Telliskivis M-hoone nimelisse hiidhoonesse kerkib lähiaastail ärilinnak. Suure tehasehoone alale plaanitakse tulevikus mitmeid funktsioone. “Kultuurigalerii, sporti, teenindust. Natuke kaubandust, aga kindlasti mitte kaubanduskeskust,“ loetles Telliskivi TLN juhatuse liige Katrina Šokman.
- Foto: Liis Treimann
Mitu aastat on arendajad ehitanud Balti jaama kõrvale ärilinnakut
Telliskivi TLN. Tänavu võetakse ette enam kui 20 000ruutmeetrine M-hoone nimeline kompleks.
Paarsada aastat tagasi asus seal raudteetehase peahoone, kus 500 töölist vedureid ja vaguneid putitas. Nüüd algab M-hoone jaoks uus ajajärk.
Telliskivi TLNi juhtkonna liikmed
Priit Seeman ja
Katrina Šokman selgitasid, et lähinädalatel loodetakse saada Tallinnalt arhitektuurilahendusele ametlik kinnitus. Seejärel kuulutavad nad välja ehitushanke.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Telliskivis toimus I4 ja G-hoonete sarikapidu, millega tähistati I4-hoone täiskõrguse saavutamist. Mõlema hoone ehitus algas 2024. aasta sügisel ning hooned valmivad vastavalt suve hakul ja varasügisel. Ehituspartner on OÜ Tallinna Ehitustrust.
Tallinn valmistab ette ajutise rattatee rajamist Kopli kaubajaama alale, et parandada ühendusi Volta kvartali, Krulli ja Telliskivi vahel. Tegemist on katsetusliku linnaruumi projektiga, mille eesmärk on testida tulevase püsikoridori asukohta ja kasutusmugavust.
Rääkides Eestis valmivate kvaliteetsete uste ja akende tootmisest, ei saa üle ega ümber Haapsalu Uksetehasest. Ent pea 35 aastat järjepidevalt tegutsenud ettevõtte suund oleks võinud olla ka muu, sest esimese tootena valmistati tehases hoopis täispuidust kirst, mis tellimustööna Žiguli 09 katusel Soome sõidutati.