Tehnoloogiaettevõte GScan hakkab Riigikantselei tellimusel arendama sildade toimivuse ja konstruktsiooni seisukorra hindamist.
- Tõrvandi tehnopargis tegutseva GScani juht Marek Helm kinnitab, et nende pakutav lahendus sildade hindamiseks näeb muutusi kontruktsioonides kuni kümne meetri sügavusel betoonikihis. Foto: Andras Kralla
Eksperimentaalarenduse eesmärk on välja töötada uus metoodika, mis võimaldaks täpsemat ja usaldusväärsemat hindamist olemasolevate sildade sisemiste struktuuride seisukorra kohta. Nendeks on raudbetoonis olev armatuurteras, järelpingestussüsteem või betooni enda seesmised kahjustused.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Uudset müoontehnoloogiat arendav GScan valiti rahvusvahelisel ehitussektori iduettevõtete konkursil kaheksa võitja sekka. „Meie tehnoloogia aitab lahendada vananeva infrastruktuuri probleemi,“ selgitas GScani tegevjuht Marek Helm edu tagamaid.
Taevast tulevat kiirgust kasutades saab Eesti firma GScan oma välja töötatud müüondetektoriga edukalt läbi valgustada kõike: alates autodest kuni betoonsildadeni, kaubakonteinereist ja linnavalitsuse hoonetest tuumareaktoriteni.
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.