Tõrvandi tehnopargis tegutseva GScani juht Marek Helm kinnitab, et nende pakutav lahendus sildade hindamiseks näeb muutusi kontruktsioonides kuni kümne meetri sügavusel betoonikihis.
Foto: Andras Kralla
Eksperimentaalarenduse eesmärk on välja töötada uus metoodika, mis võimaldaks täpsemat ja usaldusväärsemat hindamist olemasolevate sildade sisemiste struktuuride seisukorra kohta. Nendeks on raudbetoonis olev armatuurteras, järelpingestussüsteem või betooni enda seesmised kahjustused.
Uudset müoontehnoloogiat arendav GScan valiti rahvusvahelisel ehitussektori iduettevõtete konkursil kaheksa võitja sekka. „Meie tehnoloogia aitab lahendada vananeva infrastruktuuri probleemi,“ selgitas GScani tegevjuht Marek Helm edu tagamaid.
Taevast tulevat kiirgust kasutades saab Eesti firma GScan oma välja töötatud müüondetektoriga edukalt läbi valgustada kõike: alates autodest kuni betoonsildadeni, kaubakonteinereist ja linnavalitsuse hoonetest tuumareaktoriteni.
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.