Iga-aastasel Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu (EMPLi) korraldataval puitarhitektuuri konverentsil kuulutati 22. korda välja Eesti aasta puitehitis, milleks on KOKO arhitektide projekteeritud Rae gümnaasium.

- Rae Gümnaasium. Foto: Martin Siplane
Konkursi žürii esinaise ning Arhitekt Must arhitekti Mari Rassi sõnul on Rae gümnaasiumis läbiv fookus puidu mitmekülgsel kasutamisel ja kestlikkusel: puit fassaadil on räästa all. Koolimajas on puitu kasutatud läbivalt, nii konstruktsioonis, viimistluses kui interjööris. Seal, kus räästas puudub, pole välitingimustes puitu kasutatud. „Koolimaja on keerukas avalik hoone, kõrgendatud nõudmised on nii tuleohutusele kui ka helile, samuti kaasaegse ja kaasava õpikeskkonna ootustele ning hoone kompaktsusele ja ruumide ristkasutusele. Rae gümnaasium on väga hea näide kõrgetasemelisest ja uuenduslikust puitarhitektuurist,“ ütles Rass.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.