Puitmajaliit saatis ministritele plaani sektori hävingust päästmiseks
Enamik majatehaseid on tugevalt alakoormatud ning kui olukord ei muutu, võib veel nii mõnigi tehas uksed sulgeda, hoiatas Eesti Puitmajaliit ministrite saadetud pöördumises, milles pakkus ka lahendusi sektori päästmiseks.
Puitmajasektor eksportis eelmisel aastal 540 miljoni euro eest ja tõi Eestisse märkimisväärse maksutulu, kuid nüüd on tootjad hädas. “Seoses sihtturgude majandusolukorra nõrgenemisega on alates eelmise aasta lõpust olukord drastiliselt muutunud ja käib võitlus ellujäämise nimel,” hoiatas Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimees Martin Talts pöördumises.
Sellel nädalal algatas kohus Harmeti Skandinaavia turul tegutseva tütarfirma Harmet Constructionsi saneerimise. Ettevõtte suurim võlausaldaja on emafirma Harmet, kellelt tulid sel nädalal samuti halvad uudised.
Puitmajatootjatel on tulnud aasta jooksul vastu võtta raskeid otsuseid: koondada, vähendada töötajate palku ja sulgeda tehaseid. Nüüd näib pilkases pimeduses paistvat ka valguskiiri.
Eesti puitmajatootjaid ja partnereid ühendav Woodhouse Estonia kuulutas 12ndat korda välja sektori autiitlite laureaadid. Aasta tegija tiitli pälvis Hiiumaa Ametikooli õppejõud Andres Veel, Puitmaja sõbraks tunnistati ehituse asekantsler Ivo Jaanisoo ning Puitarhitektuuri mõjutajaks produtsent Ene-Maris Tali.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?
Ettevõtte omaniku Indrek Uusalu sõnul on praegune ambitsioon saada avalikuks ettevõtteks ning eesmärk on hakata ettevõtet kasvatama börsi abil pikas perspektiivis.