• 24.05.23, 08:18

Puiduhinnad on pööranud langusele

Pärast möödunud aasta absoluutseid hinnarekordeid on turg enamus sortimentides selgelt alla tulnud. Üheks ja ainsaks erandiks on kasepaku ja kasepalgi hind, mis püsib jätkuvalt oma absoluutses tipus. Okaspuupalkide ja haava- ning lepapalgi hinnatase on stabiliseerumas, paberipuidul ning küttepuidul hinnad langevad, kirjutab metsandusspetsialist Heiki Hepner esimese kvartali puiduturu ülevaates. Ülevaatest leiab ka võrdlused Soome vastava sortimendi hindadega.
Pikaaegne puiduturu ülevaadete koostaja Heiki Hepner on puidu hindadest rääkinud ka konverentsil Puidutööstuse Äriplaan.
  • Pikaaegne puiduturu ülevaadete koostaja Heiki Hepner on puidu hindadest rääkinud ka konverentsil Puidutööstuse Äriplaan.
  • Foto: Raul Mee
Pärast aastalõpu hinnalangust on aasta esimese kvartaliga okaspuupalkide hinnad mõõdukalt kasvanud. Männipalgid kallinesid kolme kuuga 4,8%, männipeenpalgid 2,9%, kuusepalk 4,5%, kuusepeenpalk 11,4%. Aastataguse ajaga hindu võrreldes on hinnad päris tugevalt odavnenud. Männipalk on aastaga odavnenud enam kui viiendiku (22% ehk 30,9 €/tm) ja männipeenpalk kuuendiku (16,7% ehk 19,9 €/tm). Kuusepalgi ja kuusepeenpalgi hinnalangus on olnud pisut väiksem, vastavalt 11,2 % (13,2 €/tm) ja 7,3% (8,1 €/tm).

Seotud lood

Uudised
  • 22.05.23, 09:35
Tootjad prognoosivad 12% kasumlikkuse langust
Swedbanki uuringu põhjal usuvad tööstusettevõtete juhid kasumlikkuse langust keskmiselt 12,4%. Kõige pessimistlikumalt hindavad olukorda puidu- ja ehitusmaterjalide tööstuse ettevõtted. Samas eeldatakse, et palgad kasvavad jätkuvalt.
Uudised
  • 18.05.23, 08:06
Ehitusmaterjalide tootmine vajus kreeni
Ehitusmaterjalide tootmise vähenemine on kooskõlas ehitusturu laiemate trendidega. Üldine ehitushindade kasv, intressimäärade tõusmine ning ettevõtjate ja tarbijate kindlustunde madalseis vähendab nõudlust. Vaatamata üldisele müügi langusele on mitmed ettevõtjad siiski müügimahte kasvatanud, analüüsis turuolukorda KPMG audititeenuste juht Indrek Alliksaar.
Uudised
  • 22.05.23, 09:10
Rae puidust riigigümnaasium saavutas täiskõrguse
Riigi Kinnisvara ASi koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga arendatud Rae riigigümnaasiumilt võeti täna, 19. mail alla sarikapärg. Hoone arhitektuurse tellimuse täitjad on KOKO arhitektid, lisaks rida sisearhitekte ja maastikuarhitekte ning ehitusliku tellimuse täitja Merko Ehitus Eesti. Koolimaja avatakse 2024. aasta alguses
Uudised
  • 18.05.23, 08:27
Uksetehase tellimused oluliselt langenud
  • ST
Sisuturundus
  • 06.04.26, 14:05
Viis põhjust, miks valida maja ehitamisel või renoveerimisel fassaadiplaat
Fassaad on maja visiitkaart ning väga oluline osa hoone vastupidavusest ja väärtusest. Eesti kliimas peab välisviimistlus taluma vihma, lund, päikest ja suuri temperatuurikõikumisi, säilitades samal ajal oma välimuse. Just seetõttu on fassaadiplaadid muutunud üha kindlamaks valikuks nii uute majade ehitamisel kui ka vanemate hoonete renoveerimisel, kinnitavad terviklikke fassaadilahendusi pakkuva FixFas OÜ eksperdid.

Viimased uudised

Saated
  • 10.04.26, 12:40
RKAS katsetab uudset hanget ja rajab uut trendi
RKAS on renoveerimisvedur. Äsja sai renoveeritud Rahvusraamatukogu (arhitekt Raine Karp). Sama arhitekti loodud sarnase vormikeele ja sarnase paevoodriga rahvuslik Linnahall ootab renoveerimist ja kasutamist.
Uudised
  • 10.04.26, 12:01
Renoveerimiseks ei tule enam sobivamat või odavamat aega
Uudised
  • 10.04.26, 11:46
Oma Ehitaja asetas Liveni Peakorterile esimese nurgakivi
Uudised
  • 10.04.26, 11:39
EKEL sai uue juhatuse
Uudised
  • 10.04.26, 11:33
Galerii: vaata, milline näeb välja hetkel Tallina suurim ehitusplats
Ruumilise aktsendi loomine tuleb sellele linnaruumile vaid kasuks
Uudised
  • 10.04.26, 08:44
Praktiline juhend betoonitöödeks: kuidas vältida plastsest kahanemisest tingitud pragunemist
Uudised
  • 10.04.26, 07:21
Pärnus tegutsev metallitööstus maksis Rootsi omanikele 7,5 miljonit dividendi
Uudised
  • 09.04.26, 13:36
Uusarenduse hinda kujundab suures osas aeg ja arendaja erihuvi

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele