• 30.12.22, 09:57

Rail Baltica hangetest 2023. aastal – mis on muutumas ja milliseid tüüpvigu vältida

Rail Baltica on kolme Balti riigi koostöös valmiv projekt ja Eesti ettevõtjatel on oluline teada, millised seadused Läti riigihankeõiguses 2023. aastal jõustuvad ning õppida tüüpilistest vigadest, mida pakkujad hangetes teevad.
Advokaadibüroo COBALT vandeadvokaat ja riigihangete valdkonna juht Kadri Matteus.
  • Advokaadibüroo COBALT vandeadvokaat ja riigihangete valdkonna juht Kadri Matteus.
Rail Baltica on kahtlemata selles regioonis viimase saja aasta suurim infrastruktuuri projekt, mis hõlmab kõigi kolme Balti riigi tihedat koostööd. On kokku lepitud, et teatud osa hangetest (nt projekteerimine, uuringud, juhtkäskude ning side- ja signalisatsioonisüsteemid, elektrisüsteemid, piiriüleste rööbasteede ja raudtee alussektsioonide ehitustööd) viib läbi Lätis asutatud ühisettevõte RB Rail AS, ning seetõttu toimub osa projektiga seotud hankeid Läti riigihangete registris ning Läti õiguse alusel. See aga ei tähenda, et Eesti ettevõtjad ei peaks sajandi projektiga võrdväärsetel alustel kaasa lööma.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.02.26, 11:21
Arendaja leidis finantspartneri, kellega on jõudnud neljanda projektini
Kinnisvaraarendaja Peeter Raag on Omega Laenuga koostööd teinud viis aastat ja ütleb, et usaldusväärse finantspartneri tugi on renoveerimisprojektide juures hindamatu, sest üllatusi tuleb alati ette.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele