Rohepöörde foonil on keskkonna jalajälje vähendamine järjest enam päevakorras nii ettevõtte kui koduste majapidamiste jaoks. Betoonimeistri kvaliteedijuht toob näiteid nutikatest lahendustest, kuidas jääkidest uued tooted luua ja ringluses väärtust looma panna.
Betoonimeistri kvaliteedijuhi Lauri Labe sõnul tekib betooni tootmise ja transpordi käigus igapäevaselt mitmeid kuupmeetreid ülejääke. “Selleks, et ehitusobjektil või tootmisest tagastuv betooni ülejääk väärindada, kasutame betoonplokkide vorme ning valmistame suuri legoklotside sarnaseid plokke. Virnastatavate iselukustuvate plokkidega on võimalik teha tugimüüre, puistematerjalide ladusid, vaheseinu ja muud – kasutusvõimaluste nimekiri on pikk,” räägib Labe.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?