• 26.04.22, 15:34

Maapõueenergia kasutamiseks algas koostöö Soomega

Eelmisel aastal alustas Eesti Geoloogiateenistus maapõueenergia kasutuselevõtu pilootprojektiga. Selle käigus uuritakse täpsemalt maapõueenergia potentsiaali Eesti eri paigus ning ehitatakse kaks maapõueenergia katsejaama.
Maapõueenergia kasutamiseks algas koostöö Soomega
  • Maapõueenergia kasutamiseks algas koostöö Soomega
  • Foto: Eesti Geoloogiateenistus
Eesti Geoloogiateenistuse maapõueenergia projektijuhi Aivar Auväärti sõnul kasutatakse tavapäraselt Eestis madalatemperatuurilist maapõueenergiat ca ühe meetri sügavusel maapinnast maasoojuspumpade abil. "Maapõues sügavamal kui 500 m peituva keskmise ja kõrgetemperatuurilise energia potentsiaali Eestis põhjalikumalt uuritud ei ole, kuid Soomes rakendatakse seda laialdaselt soojusenergia tootmiseks. Seetõttu alustasimegi eelmisel nädalal tihedamat koostööd Soome Geoloogiateenistusega, et saada põhjalikke ja värskeid teadmisi põhjanaabrite juures toimuvatest arengutest.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.04.25, 15:18
Optimus Systems: kuidas väike meeskond on kasvanud Eesti turvasektori liidriks
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele