Maja ei saa tähtajaks valmis, sest Ukrainas on sõda? Advokaadibüroo Sorainen kinnisvara- ja ehitusõiguse eksperdid Kätlin Sehver ja Piret Jesse pakuvad ehitusettevõtjale viis sammu vääramatule jõule tuginemiseks.
Soraineni partner, vandeadvokaat Piret Jesse ja jurist Kätlin Sehver.
Foto: Kaupo Kikkas
Ehitussektorist on viimastel nädalatel tulnud hulgaliselt signaale, et sõja tõttu viibivad ehitustööde valmimised – küll on häiritud tarneahelad, küll on puudu materjalidest ja tööjõust. Sarnaselt COVID-19 pandeemia algusaegadega soovivad tarnijad ja (all)töövõtjad ka praegu vabaneda ootamatult ebasoodsaks muutunud lepingute täitmise kohustusest.
10.-12. oktoobril toimub Tartus mess Ehitus ja Sisustus, millest võtab tänavu osa 70 ettevõtet, kelle tegevusvaldkonnad ulatuvad üldehitusest kuni sisustamiseni välja. Tulenevalt aastaajast pannakse palju rõhku energiasäästlike lahenduste tutvustamisele, kuid esitletakse ka sisustustrende. Eraldi väljapanek on pühendatud saunamajadele.