Väiksus annab Eestile küll paindlikuse ja võime tehnoloogiat kiiresti kasutusele võtta, kuid samas võime takerduda tööjõuprobleemidesse, arvab digitaalehituse klastri aseesimees Virgo Sulakatko
Eesti inseneriettevõtteid ootab ees suur probleem - kuidas saada hakkama vähemate inimestega?
"Väiksus ja paindlikkus annavad Eestile küll suure eelis suurte riikide ees, kus uute tehnoloogiate kasutuselevõtt toimub tunduvalt aeglasemalt. Näiteks võtab Saksamaal muutuse sisseviimine viis aastat, sest arhitektide vastuseis on suur." ütles Sulakatko Ehituse Tehnoloogiakonverentsil.
Kahjuks pole insenerikutse hetkel eriti populaarne, sest IT valdkond tõmbab noori kõrgemate palkadega. Samuti on inseneridel kõrge stressitase ja ka puhata saab peamiselt talvel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Seega peame hakkama saama vähemate inimestega ja liikuma kulude kokkuhoiust üha enam digitaliseerimise ja suurema lisaväärtuse loomise suunas. Järjest olulisemaks muutub automatiseerimine, et insenerid ei peaks enam tegema lihtsaid liigutusi ja saaksid pühenduda suuremat väärtust loovatele tegevustele" ütleb Sulakatko.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.