Autor: Julija Šommet, Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusinstituudi dotsent; Rein Koch, Tallinna Tehnikakõrgko • 12. august 2020
Ainult tellijatele
Kuidas jälgida ja vähendada siseõhu radoonisisaldust?
Eestis kehtib tööandjaile kohustus kõrgendatud radooniriskiga aladel, mille hulka kuulub ka Tallinna linn, töötajate terviseriskide vähendamiseks siseruumides õhu radoonitaset mõõta. Kui mõõtmise tulemusel selgub, et õhu radoonisisaldus tööruumis ületab viitetaset, tuleb vajadusel rakendada ehituslikke parandusmeetmeid.
Tallinna Tehnikakõrgkool on soetanud professionaalse seadmepargi, millega saab suure täpsusega (<10%) aktiiivsel moel mõõta ja salvestada samaaegselt mitmete ruumide siseõhu radooni aktiivsuskontsentratsioone.
Autor: Tallinna Tehnikakõrgkool
Eestis tehtud uuringud näitavad, et erinevate maakondade lõikes ületab elamute siseõhus mõõdetud radoonisisaldus kuni 35% ja asulate lõikes kuni 72% varem Eestis kehtinud piirnormi 200 Bq/m3. Maksimaalsed radoonisisaldused ulatuvad 800-3000 Bq/m3 ja üksikjuhtudel isegi kõrgemale. [3]
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Liitu Ehitusuudiste iganädalase uudiskirjaga, et ükski oluline teema valdkonnas ei jääks märkamata.