• 19.11.19, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Jätkusuutlik inseneeria vaatab kastist kaugemale

Põhierinevus traditsioonilise ja jätkusuutliku inseneeria vahel on, et kui traditsioonilisel juhul lahendatakse kohest probleemi, arvestatakse ainult kohaliku kontekstiga ja keskendutakse tehnilistele muredele, siis jätkusuutlik inseneeria vaatab kastist kaugemale ja soovib probleemi lahendada lõplikult, kirjutab, TalTechi ehitiste projekteerimise ja ehitusjuhtimise eriala tudeng Jan Kristian Mõtsnik konkursile Särav tudengimõte 2019 saadetud essees.
Jätkusuutlik inseneeria vaatab kastist kaugemale
Jätkusuutlik inseneeria on protsess, mis aitab tagada Eesti ja kogu maailma jätkusuutlikku arengut. Tehnoloogia areng on tänases maailmas väga kiire. Paljud riigid töötavad selle nimel, et tulevastele põlvedel oleks samuti võimalik nautida neid ümbritsevat keskkonda ja puhast loodust.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.12.24, 17:01
Innovatsioon ehitussektoris: Ruukki LowCarbon toodetes on heitkoguseid kuni 70% vähem
SSAB kontserni tütarettevõte Ruukki Construction käivitas uue tootegrupi Ruukki® LowCarbon, mille eesmärk on täita üha karmimaid keskkonnanõudeid ja rahuldada klientide vajadust vähendada ehitatavate hoonete elutsükli jooksul tekkivaid heitkoguseid. Tootegrupi esimesteks toodeteks on LowCarbon sändvitšpaneelid, LowCarbon fassaadikassetid ja katuseprofiil Ruukki® Classic LowCarbon, mille heitkogused on 50-70% väiksemad kui analoogsetel standardsetel toodetel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele