Paljud Eesti juhtivad finantseksperdid leiavad, et järgmisel aastal ootab Eestit majanduse mõõdukas jahenemine. Mitmel ettevõttel on raskemaks ajaks valmis pandud ka kriisiplaan.
- Ehitus on üks sektor, kus 2020. aastal nähakse ette pigem langust, selgub suurest küsitlusest. Foto: Raul Mee
Üks sektor, kus nähakse järgmisel aastal ette pigem langust, on ehitus. Tallinna Kultuurikatla finantsjuht Ivar Veerus näeb selles siiski ka positiivset: väheneks töökäte defitsiit ja väheneks või peatuks surve palgatõusule. Kui palgasurve väheneb ja töötajaid on saada, saavad teenindav ja töötlev sektor stabiilselt areneda. Ta usub, et eelkõige jätkavad arenemist ja kasvamist ettevõtted, kes ekspordivad oma tooteid või teenuseid kaugemale kui Skandinaavia maadesse.
PANE TÄHELE!
Ehitusettevõtjate plaanidest jahenevas majanduses räägime 4. detsembril toimuval
Eesti Ehituskonverentsil 2019.Vaata kava ja pane ennast kirja
SIIN.Need ettevõtted, kes näevad, et majanduslanguse ajal nende äri samuti pihta saab, teevad praegu ettevalmistusi raskemate oludega valmisolekuks. Seda nii kvaliteedi parandamisega kui ka uutesse ärisuundadesse sisenemisega. Võib-öelda, et kriisiks valmistutakse muidu nagu hea finantsjuhtimise korral ikka: tulud ja kulud hoitakse vastavuses, vähendatakse märkimisväärselt püsikulusid ja tuluprognoose, vähendatakse või lükatakse edasi investeeringuid. Tähtis märksõna on ka sisemiste protsesside efektiivsuse kasv, mida sageli saavutatakse tänu automatiseerimisele.
Seotud lood
Konkursi tähtaeg: 29.01.2025