Autor: Ehitusuudised • 5. august 2019

YIT ehitab Mustamäe humanitaargümnaasiumile sügiseks staadioni

Uue õppeaasta eel algasid Tallinnas Tammsaare teel asuva Mustamäe Humanitaargümnaasiumi staadioni ehitustööd, mis lõpevad veel sel sügisel.
Autor: Tallinna linnavalitsus

Staadioni ehitustööde käiguga tutvunud abilinnapea Vadim Belobrovtsev tõdes, et uue spordirajatise rajamine on üks olulisemaid asju, mida linn saab teha laste ja noorte liikumisharjumuste toetamiseks. „Meie eesmärgiks on luua õpilastele võimalikult head ja kaasaegsed sportimistingimused, sest füüsiline aktiivsus on tervise nurgakiviks ja nagu öeldaksegi – terves kehas on terve vaim,“ sõnas Belobrovtsev. „Selleks pakub valmiv Mustamäe humanitaargümnaasiumi staadion mitmekülgseid sportimisvõimalusi oma kolme jooksuraja, jalgpalli-, võrkpalli- ja korvpalliväljakute, kaugushüppekastide, kuulitõukeringi, erinevate võimlemisriistade, betoonist lauatenniselaudade platsiga ning krossijooksurajaga ümber staadioni jne. Kaasaegse staadioni ehitustöödeks eraldas linn ühtekokku miljon eurot.“

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi staadion koosneb kolme jooksurajaga ümbritsetud alast, mille sisse rajatakse kunstmurukattega jalgpalliväljak. Staadioni ühel küljel on kaks lisajooksurada ja radade pikendused, et moodustuks kokku viis sirget 120 meetri pikkust rada ning eraldi hoovõturada, mille mõlemas otsas on kaugushüppekastid. Staadion kaetakse tartaankattega, välja arvatud kunstmurukattega jalgpalliväljak.

Jooksuradadest sissepoole jäävale alale on lisaks jalgpalliväljakule planeeritud tartaankattega võrkpalli- ja korvpalliväljak. Korvpalliväljaku juurde on kavas rajada ka erinevate funktsioonidega võimlemisinventar (kangid, rööbaspuud, poom jne). Ümber staadioni tuleb aga vabakujuline puukoorekattega rada krossijooksuks. Staadioni kaugushüpperaja äärde paigaldatakse ka 20 pinki. Kinnistu kagunurka on planeeritud väike asfalteeritud ala, kuhu paigaldatakse betoonist lauatenniselauad.

Mustamäe linnaosa vanema Lauri Laatsi sõnul on Mustamäe humanitaargümnaasium oma staadioni oodanud juba ligi viisteist aastat. „Kauaoodatud spordirajatise suurus saab olema 10 259 m² ja see valmib juba eeloleval sügisel. Mul on väga hea meel nii Mustamäe Humanitaargümnaasiumi rahva pärast kui ka selle üle, et meie linnaosa sportimisvõimalused paranevad veelgi,“ ütles Laats.

Mustamäe humanitaargümnaasiumi staadioni projekteeris Avaste Arhitektuuribüroo OÜ, ehitab AS YIT Eesti. Staadioni hanke maksumuseks oli 649 618 eurot.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785