Autor: Ehitusuudised • 3. aprill 2019

Renoveeritud Kalev Spa avab külastajaile uksed

Kalev Spas aasta ja kümme kuud kestnud renoveerimistööd on lõpule viidud. 2017. aasta lõpus alanud ehitustööde käigus uuendati põhjalikult kogu veekeskus, mis sai täielikult uue näo alates riietusruumidest kuni basseinideni.

Laiendus- ja uuendusprojekti autori, arhitektibüroo Allianss Arhitektid arhitekti Inga Raukase hinnangul on Kalev Spa hoone Tallinnas sümbolväärtusega ehitis. "Jälgisime hoone uuendamisel seniseid ruumilisi aspekte ning säilitasime vaated linnale ja loodusesse, tagades läbipaistvuse ja kerguse, lähtudes linnalikust keskkonnast ja looduslikest materjalidest," ütleb Raukas.

Hoone renoveerimise peatöövõtjaks oli AS Oma Ehitaja.

"Oleme kogu meeskonnaga teinud ära suure töö, et saaksime kõigile meie külalistele pakkuda nüüd palju paremat ja mugavamat keskkonda nii treenimiseks kui ka lõõgastumiseks, seega ootame inimesi terve kompleksiga tutvuma," ütles Kalev Spa veekeskuse juht Tõnu Tanvell.

Veekeskusesse lisandus uusi atraktsioone, lõõgastusbassein, erinevaid saunasid ja mullivanne, Renoveeriti täielikult laste treeningu- ja vesiaeroobikabasseinid ning lastebassein kõige pisematele. Privaatsuse otsijaile on uus eraldi tsoon Sauna-Oaas koos puhke- ja saunaala ning mullivannidega. Sportlastele ja harrastusujujatele on täies mahus ja hiilguses taastatud nii populaarne 50-meetrine bassein kui ka Eesti ainsad 5, 7,5 ja 10 meetri kõrgused hüppetornid.

"Eesti veekeskusi silmas pidades on meil kõige enam vett igapäevaselt kasutuses, ligi 3000 kuupmeetrit," ütles Tanvell.

Täiesti uue teenusena avati vaikne spa- ja lõõgastusala. Veekeskuse sisse ehitati vahekorrus, kus asuvad nüüd uued ja avarad spordiklubi ruumid koos aeroobikastuudiotega. Vahekorruselt avaneb lummav vaade vanalinnale. Renoveerimistööde käigus uuendati ja kaasajastati kõik tehniliste kommunikatsioonide lahendused.

Hotell sai juurde 22 superior-klassi tuba. Heaoluteenused laienesid läbi kahe hotellikorruse uutesse ruumidesse.

Kalev Spa veekeskuse eelkäijaks on 60-ndatel ehitatud Kalevi Ujula. Omas ajas silmapaistva 50-meetrise basseiniga ujulakompleksi projekteeris toonane tipparhitekt Uno Tölpus 1950-ndatel aastatel. Ujula valmis 1965. aastal ja siin toimus mitmeid rahvusvahelisi ujumisvõistlusi.

Kalev Spa pidi peale renoveerimist uksed avama juba mullu mais, kuid toona lükkus avamistähtaeg edasi seetõttu, et tööde käigus ilmnes hoone osade ehituskonstruktsioonide oodatust halvem seisukord. See tingis täiendavate ekspertiiside tegemise ja uute projektilahenduste tellimise.

Kuna kogu projekt kasvas esialgsest planeeritud mahust tunduvalt suuremaks, investeeriti Kalev Spa uuendamisse umbes 10 miljonit eurot.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785