• 12.03.19, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

RKAS jagab teadus- ja arendustegevuse toetusi

Riigi Kinnisvara kuulutas välja 2019. aasta teadus- ja arendustegevuse toetuste konkursi.
RKAS jagab teadus- ja arendustegevuse toetusi
  • Foto: Raul Mee
RKAS panustab teadus- ja arendustegevusse oma põhitegevusega seotud valdkondades, nagu hoonete energiatõhusus, ruumide sisekliima, innovaatilised tehnoloogiad ehitusvaldkonnas ja kaasaegsed töökeskkonna lahendused. Koostööl teadus- ja arendusasutustega on oluline roll RKAS-i kinnisvara valdkonna ekspertiisi tõstmisel ning innovatsioonide eestvedamisel kogu kinnisvara- ja ehitussektoris.
RKAS ootab kandideerima haridusasutuste uurimisprojekte järgmistes valdkondades: ruumide sisekliima ja selle seos tööviljakusega; hoonete energiatõhusus (energialiigid, tehnoloogiad, tervikkontseptsioonid jms); protsesside keskkonnasäästlikkus (kavandamine, projekteerimine, ehitamine, ekspluateerimine); „tark maja“; uued tehnoloogiad, (BIM, RFID, hooneautomaatika lahendused); kaasaegsed töökeskkonnalahendused (virtuaalsed töökohad, „paindlikud hooned“ (kohandatavad, ümberehitatavad)); muud ehitusliku keskkonna kavandamise-, rajamise- ja haldamisega seotud valdkonnad.
Eelistatud on uurimisprojektid, millel on ka omafinantseering ja/või kaasrahastaja.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Toetuste taotlused koos uurimisprojekti kirjelduse (probleemi kirjeldus, uuringu eesmärk, kasutatav metoodika, loodav lisandväärtus), meeskonna, ajakava, eelarve ja taotletava toetuse suurusega palutakse saata RKASi teadus- ja arendustegevuste koordinaatorile aadressil [email protected].
Taotluste esitamise tähtaeg on 14. aprill 2019.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:44
Eesti firma lubab välisvoodrilaudadele 50 aastat garantiid
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele