• 08.01.19, 16:58
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Looduslik krohv aitab tagada ajalooliste puitmajade tulepüsivust

Krohv kui traditsiooniline ehitusmaterjal kaitseb tõhusalt puitu tulekahjuolukorras: piisavalt paksude krohvkatetega on võimalik tagada puitkonstruktsioonide kapseldus nõutavaks 30 minutiks. Ka nüüdisaegsetes hoonetes soovitatakse üha enam kasutada looduslikke siseviimistlusmaterjale, mis tagavad tervisliku sisekliima ja omavad väikest primaarenergiat. Vanades majades pakub nende materjalide säilitamine ja kasutamine ajaloolist lisaväärtust.
Vaade levinud puittrepikojaga majatüübile – Lenderi maja.
  • Vaade levinud puittrepikojaga majatüübile – Lenderi maja. Foto: Endrik Arumägi
Sajanditagused puitasumid tähistavad Eesti rahvusliku linnakultuuri algust ja esindavad ainulaadset kultuuriajaloo- ning ehituspärandit terves Euroopas. Terviklikult säilinud puitelamute rajoonid nii Tallinnas kui ka Tartus kuuluvad tänapäeval miljööväärtuslike hoonestusalade kaitse alla, mille eesmärk on säilitada nii ajalooline hoonestus kui ka seda ümbritsev keskkond oma tänavate, aedade ja parkidega.

Seotud lood

Töökuulutused
  • 15.01.25, 17:24
Metropoli Ehitus otsib üldehituse objektijuhti
Kandideerimise tähtaeg: 14.02.2025

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele