• 14.06.18, 09:14
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Disainer: trend on väiksema vuugiga plaadid

Sel nädalal eetrisse jõudnud järjekordses saates Eramaja ehitus kõneleb Lintman OÜ müügiesindaja-disainer Kersti Simon, kuidas läbi mõelda vannitoa tehnilisi lahendusi ning selgitab, kuidas seda kõike targalt projekteerida ja valitud sisustusega sobitada.
FOTO: Meeli Küttim
  • FOTO: Meeli Küttim
„Maja projekti koostades peaks kindlasti läbi mõtlema ka väga põhjalikult märgade ruumide lahendused. Seda põhjusel, et kui midagi on paika pandud, on seda hiljem muuta väga keeruline. Torude lahendused, elektrisüsteemide asukohad - kõik see on vaja väga hästi kohe alguses läbi mõelda. Samas projekteerimise käigus oleks hea ka mõelda võimalikele plaadisuuruse valikutele, et ka seal seinad ja plaadid omavahel väga hästi kokku klapiksid ja ei tekiks ebamõistlikke lõikekohti ja ribasid,“ räägib Simon saates.
Äravoolude üks põhiline üks probleemne koht on tema sõnul see, et inimene ei saa osta sellist vanni nagu sooviks, kuna äravool seda ei võimalda. „Soovitakski vanni äravool sarnaselt duššsiga panna põrandasisese haisulukuga. Siis on vanniühendus oluliselt madalamal astmel ja annab paigaldada ka näiteks kivivanni,“ on Simon kindel. Samuti täna veel paljude jaoks uudne, ent kohati juba üsna tavaline lahendus duššinurkadele seinaäärne rennäravool. „See annab võimaluse, et põrandaplaat saab olla ühtne suur plaat, arvestamata põranda kallet.“
Tehniliste lahenduste järel on saates juttu ka viimistluslahendustest, mis mõjutavad vannitoa reaalset väljanägemist. Plaatide valik on tänasel päeval väga suur, neid on erinevas mõõdus, materjalis ja värvis. „On olemas looduskivid, on lasuuriga kaetud keraamilised plaadid, on olemas kalibreeritud plaadid, mida saab panna ilma vuugita serv-serva vastu. Plaatide juures on kindlasti vaja valida vuugi laius – täna on trend selline, et mida väiksem vuuk, seda ilusam. Laia vuuki enam väga ei kasutata,“ selgitab Simon.
Plaat peab ka toetama vannitubade sisustuslahendusi, kõik see peaks tervikuna olema omavahel läbi mõeldud. Täna on Simoni sõnul trend selline, et plaat pannakse seina suhteliselt horisontaalselt, mitte pikkupidi. „See annab hilisema sisustuslahenduse osas palju eeliseid,“ sõnab ta.
Saatejuht on Lauri Leet.
Saadet toetab Bosch.
https://soundcloud.com/aripaeva-raadio/120618-eramaja-ehitus-margade-ruumide-ehitamine-ja-sisustamine

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.12.24, 14:02
Ajaloolise maja seestpoolt soojustamiseks on lahendused olemas
Riias püüab pilke arhitekt Wilhelm Ludwig Bockslaffi loodud juugendstiilis kortermaja, mille renoveerimisel kasutati bauroc RENOVE plaate. Väljapaistva Riia arhitekti Wilhelm Ludwig Bockslaffi tööde hulgas on 30 mitmekorruselist elu- ja ühiskondlikku hoonet ning mitmeid tööstushooneid. Peaaegu iga tema projekt on omal moel unikaalne, nii ka Riia kesklinnas aadressil Lienes 7 asuv kortermaja.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele