Kolmapäeval avatav TTÜ mehaanika ja tööstustehnika instituudi akustikalabor on Eestis esimene ning kogu lähiregioonis kaasaegseim ja kvaliteetseima mõõteaparatuuriga heliisolatsiooni katsekeskus.

- Foto: Viktoria Tkatšenko, TTÜ personalijuhtimise magistrant
TTÜ professor Jüri Lavrentjevi sõnul on akustika uurimine tänapäeval äärmiselt oluline, see mõjutab meie elukvaliteeti ning tervist. „Väljast tulev liigne müra elu- ja tööruumides segab keskendumist, häirib und ja võib põhjustada erinevaid terviserikkeid,“ kinnitab professor Lavrentjev.
Kahekambriline hoonekompleks sisaldab mõõteseadmetena kompromissitult parimat Taani akustikaseadmete tipptootja Brüel & Kjaer aparatuuri ja eritarkvara.
Uues akustikalaboris saab kiirelt ja täpselt määrata akende, klaaspakettide, uste ja teiste seinaelementide heliisolatsiooni vastavalt kehtivatele standarditele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Uues laboris saavad Eesti akende, uste ja seinapaneelide tootjad koostöös Eesti akustika tippteadlaste ja –spetsialistidega teha tootearendust ning akustikauuringuid. Akustikalabor on osa TTÜ digialgatusest TalTechDigital, millega soovitakse muuta ülikoolilinnak intelligentseks ja digitaalseks.
Eesti on nr. 1 moodulmajade tootja Euroopas ja helikvaliteet on üha rohkem fookuses. Standardikohaseid mõõtmisi, spetsiifilisi eriuuringuid ja tehnilist konsultatsiooniteenust uues laboris pakuvad regiooni kõrgeima kvalifikatsiooniga tehnikaülikooli tippspetsialistid.
Akustikalabori loomist on toetanud Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond ja Innovaatiliste Masinaehituslike Tootmissüsteemide Tehnoloogiate Arenduskeskus IMECC.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Valikuvõimalus projekteerimisfaasis võimaldab ausat konkurentsi. Anstar soovib pakkuda betoonkonstruktsioonide ühendustele alternatiive – lihtsaid, usaldusväärseid ja tõhusaid lahendusi.