• 24.01.18, 08:51
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kolm nippi mastaapse tootmishoone ehitajalt

Suuri tootmishooneid rajatakse Eestis harva. Moodulmajau ja ehitussoojakuid tootva Harmeti ligi 27 000 ruutmeetrise tootmishoone Kumna külas Harku vallas esitas ehitajale paraja väljakutse, sest lisaks töö mastaapsusele sundis tagant tempokas ajagraafik.
Kumna tehase ehitusplats.
  • Kumna tehase ehitusplats. Foto: Harmet
Ehitustööd algasid 2016. aasta augustis ja valmis hoone koos tehnovõrkudega anti tellijale üle vähem kui aasta pärast – juulis 2017.
26 845 m² tootmishoone koosneb ühekorruselisest tootmispinnast, ühekorruselisest laopinnast ja kolmekorruselisest kontori- ja olmeruumide plokist. Lisaks tootmishoonele ehitas peatöövõtja Nordecon välja vajalikud juurdepääsuteed ja platsid koos tehnovõrkudega.
Edukalt kulgenud ehituse esimese põhjusena nimetab Nordecon Betooni ehk NOBE projektijuht Taavi Kaiv, et tootmishoone, juurdepääsuteede ja tehnovõrkude ehitustööd toimusid paralleelselt. „Lähtusime igapäevases töös põhimõttest „kõike mida teha saab, tuleb teha“. Julgen väita, et alustasime 90% töödega esimesel võimalikul hetkel. Oma rolli tööde kiires kulgemises mängis kindlasti ka pehme talv.“
„Projekteerimisprotsessis meie ei osalenud ja seetõttu ei oska selle käiku kommeteerida, küll aga oli projekteerimisfaasis tehtud väga hea töö,“ tõi Kaiv teise olulise aspektina välja. „Läbimõeldud lahendustega põhjalik ehitusprojekt oli kliendi, omanikujärelevalve ja peatöövõtja vahelisesujuva koostöö aluseks.“
Kaivi sõnul oli edukalt kulgenud tööde juhtimisel õnnestumise pandiks ka tööde väga täpne planeerimine. Vajadusel peeti alltöövõtjaga nõupidamisi igapäevaselt. Insenertehnilisest personalist oli igapäevaselt objektil neli inimest: projektijuht, objektijuht ja kaks objektiinseneri. „Valdavalt sujus töö alltöövõtjatega kenasti ja kõik said oma ülesannetega hakkama,“ kinnitas Kaiv.
Harmeti veerandsajandaks sünnipäevaks üle antud tootmishoone ehituse eripäradest räägib ehitustööde eest vastutanud projektijuht Taavi Kaiv Ehitusuudised.ee korraldatud Ehituse projektijuhtimise hommikuseminaril 31. jaanuaril. 
Pane ennnast kirja SIIN. 
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 14.11.24, 18:13
Kaasaegne parkimislahendus koos energiasäästlike elektriautode laadijatega
Auto parkimine ei pea olema keeruline ja aeganõudev protsess. Entringo pakub sujuvat ja mugavat parkimiskogemust, mis garanteerib kiire läbipääsu parklasse. Entringo on Hansabi välja töötatud piletivaba parkimis- ja läbipääsusüsteem, mis võimaldab kliendil parkimisalale pääseda ilma füüsilisel kujul piletit omamata. Süsteemi on sisse ehitatud numbrituvastus, mis parkimisloaga numbrimärki tuvastades automaatselt tõkkepuu avab. See võimaldab inimesel kiiresti ja takistusteta parkimisalale jõuda. Entringo lahendust saab kasutada ka läbipääsu kontrollimiseks. Seda on võimalik seadistada nii, et alale pääsevad vaid selleks volitatud isikud.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele