Arhitektuurimuuseumi ette soovitakse püstitada puidust paviljoni

Foto: Puhkaeestis.ee

Eesti Arhitektuurikeskus kuulutas välja arhitektuurivõistluse kaasaegsele puidust arhitektuuri- ja disainipaviljonile Arhitektuurimuuseumi esisele platsile ning selle lähiümbruse kontseptsioonile.

Eesti Arhitektuurikeskus soovib püstitada köitva arhitektuuriga puidust ajutise moodulbüroo – Eesti arhitektuuri ja disaini kodu, mis toob ühe katuse alla loomevaldkonna organisatsioonid ja ettevõtted. Võistluse preemiafond on kokku 11 500 eurot.  

Võistluse eesmärgiks on leida 400 m² sündmusruum ja bürookeskkond loomevaldkonna organisatsioonidele ja ettevõtele. Väljapaistva asukohaga paviljon täidaks Eesti loomemajanduse välisturunduse platvormi vajaduse, oleks innovatsioonilabor ja sisaldaks oma kontseptsioonis ka virtuaalset välisturunduse liidet. Nii tulevased elanikud/üürnikud kui paviljoni enda füüsiline kohalolu toetaksid üksteist ja looksid efektiivseks tööks ja tulemusteks vajaliku sünergia.Paviljoni lahendus peaks koosnema puidust moodulitest või elementidest ning eesmärk on leida selliseid arhitektuurseid lahendusi, mida oleks võimalik soovi korral edasi arendada standardiseeritud tooteks. Hoone peaks sisaldama endas: kontoriruume, sündmusruumi ja poodi/kohvikut. Hoone on kavandatud ajutise ehitisena viieks aastaks ja seda peaks olema võimalik teisaldada uude asukohta. Võistlustööde esitamise tähtaeg on 19. veebruar 2018. 

Žüriisse kuuluvad esimeneha Raul Järg (Eesti Arhitektuurikeskus) ja liikmetena

Peeter Pere (arhitekt), Karli Luik (arhitekt), Endrik Mänd (Tallinna peaarhitekt), Argo Saul (tootjate esindaja), Triin Ojari (Eesti Arhitektuurimuuseum), Timo Aarmaa (RKAS). 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785