Arhitektuurimuuseumi ette soovitakse püstitada puidust paviljoni

Eesti Arhitektuurikeskus kuulutas välja arhitektuurivõistluse kaasaegsele puidust arhitektuuri- ja disainipaviljonile Arhitektuurimuuseumi esisele platsile ning selle lähiümbruse kontseptsioonile.

Eesti Arhitektuurikeskus soovib püstitada köitva arhitektuuriga puidust ajutise moodulbüroo – Eesti arhitektuuri ja disaini kodu, mis toob ühe katuse alla loomevaldkonna organisatsioonid ja ettevõtted. Võistluse preemiafond on kokku 11 500 eurot.  

Võistluse eesmärgiks on leida 400 m² sündmusruum ja bürookeskkond loomevaldkonna organisatsioonidele ja ettevõtele. Väljapaistva asukohaga paviljon täidaks Eesti loomemajanduse välisturunduse platvormi vajaduse, oleks innovatsioonilabor ja sisaldaks oma kontseptsioonis ka virtuaalset välisturunduse liidet. Nii tulevased elanikud/üürnikud kui paviljoni enda füüsiline kohalolu toetaksid üksteist ja looksid efektiivseks tööks ja tulemusteks vajaliku sünergia.

Paviljoni lahendus peaks koosnema puidust moodulitest või elementidest ning eesmärk on leida selliseid arhitektuurseid lahendusi, mida oleks võimalik soovi korral edasi arendada standardiseeritud tooteks. Hoone peaks sisaldama endas: kontoriruume, sündmusruumi ja poodi/kohvikut. Hoone on kavandatud ajutise ehitisena viieks aastaks ja seda peaks olema võimalik teisaldada uude asukohta. 

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 19. veebruar 2018. 

Þüriisse kuuluvad esimeneha Raul Järg (Eesti Arhitektuurikeskus) ja liikmetena
Peeter Pere (arhitekt), Karli Luik (arhitekt), Endrik Mänd (Tallinna peaarhitekt), Argo Saul (tootjate esindaja), Triin Ojari (Eesti Arhitektuurimuuseum), Timo Aarmaa (RKAS). 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed