Eesti Arhitektuurikeskus kuulutas välja arhitektuurivõistluse kaasaegsele puidust arhitektuuri- ja disainipaviljonile Arhitektuurimuuseumi esisele platsile ning selle lähiümbruse kontseptsioonile.
Eesti Arhitektuurikeskus soovib püstitada köitva arhitektuuriga puidust ajutise moodulbüroo – Eesti arhitektuuri ja disaini kodu, mis toob ühe katuse alla loomevaldkonna organisatsioonid ja ettevõtted. Võistluse preemiafond on kokku 11 500 eurot.
Võistluse eesmärgiks on leida 400 m² sündmusruum ja bürookeskkond loomevaldkonna organisatsioonidele ja ettevõtele. Väljapaistva asukohaga paviljon täidaks Eesti loomemajanduse välisturunduse platvormi vajaduse, oleks innovatsioonilabor ja sisaldaks oma kontseptsioonis ka virtuaalset välisturunduse liidet. Nii tulevased elanikud/üürnikud kui paviljoni enda füüsiline kohalolu toetaksid üksteist ja looksid efektiivseks tööks ja tulemusteks vajaliku sünergia.Paviljoni lahendus peaks koosnema puidust moodulitest või elementidest ning eesmärk on leida selliseid arhitektuurseid lahendusi, mida oleks võimalik soovi korral edasi arendada standardiseeritud tooteks. Hoone peaks sisaldama endas: kontoriruume, sündmusruumi ja poodi/kohvikut. Hoone on kavandatud ajutise ehitisena viieks aastaks ja seda peaks olema võimalik teisaldada uude asukohta. Võistlustööde esitamise tähtaeg on 19. veebruar 2018.
Žüriisse kuuluvad esimeneha Raul Järg (Eesti Arhitektuurikeskus) ja liikmetena
Peeter Pere (arhitekt), Karli Luik (arhitekt), Endrik Mänd (Tallinna peaarhitekt), Argo Saul (tootjate esindaja), Triin Ojari (Eesti Arhitektuurimuuseum), Timo Aarmaa (RKAS).
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Erinevatest looduskividest on teede, platside ja terrasside sillutamiseks murtud ja lõigatud kive ning plaate juba aastatuhandeid. Ka tänapäeval on see kõige keskkonnasõbralikum, vastupidavaim ja kaunim lahendus koduaias ja linnaruumis.