Soomlased panid paika Eesti ja Soome vahele kavandatava raudteetunneli peatused, kava kohaselt läbib raudtee otse Helsingi kesklinna ning raudteeliini lõpp-peatus saab olema Vantaa lennujaama juures, kirjutas Postimees.
FinEst Link raudteetunneli Soome-poolne projektijuht Kari Ruohonen ütles Helsingin Sanomatele, et raudteeliini kulgemise joonised läbi Helsingi kuni Vantaa raudteejaamani on praegu koostamisel.
Ruohonen märkis, et prognoosi järgi võib Tallinna ja Helsingi vahelise raudteetunneli reisijate arv aastaks 2050 olla võrreldav Inglismaad ja Prantsusmaad ühendava Eurotunneli reisijate hulgaga.
Loe pikemalt
Postimehest.Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.