Autorid: Ehitusuudised , ehitusuudised.ee • 12. oktoober 2017

USA toetab 5 miljoni dollariga Eesti idapiiri ehitust

Autor: Andras Kralla
USA toetab viie miljoni dollariga Eesti idapiirile Narva jõe äärde radaripositsioonide rajamist, et tagada Narva jõe parem kaetus elektroonilise valvega.

Siseminister Andres Anvelt tunnustas USA panust piiriehitusse. „Idapiiri väljaehitamine on lisaks Eestile oluline kogu Euroopa Liidule ja NATOle, mistõttu seda tuleb teha põhjalikult ja nii, et see kestab mitu inimpõlve. Piiri väljaehitamine on kahtlemata üks lähiajaloo suuremaid väljakutseid. On väga hea meel, et sellesse ei panusta mitte ainult suurepärased kolleegid Eestist, vaid ka head partnerid väljastpoolt,“ ütles Anvelt.

Narva jõe äärde radaripositsioonide rajamine sisaldab projekteerimist, radaritorni ehitust, radarit, kaameraid, elektriühendust, juurdesõiduteed, sidelahendust, katkematut energiavarustust, valvesüsteemi jms. Nende positsioonide väljaehitamine parandab oluliselt Narva jõel piiri valvamist ning suurendab võimalusi avastada ebaseaduslikke piiriületusi.  

Eesti eesmärk on välja ehitada Euroopa kaasaegseim, 100% tehnilise valvega kaetud riigipiir, mis oleks Euroopa ja NATO välispiirile vääriline. Tehnilise valvega kaetud piiri loomine võimaldab tulevikus tuvastada piiri läheduses toimuva tegevuse kohe, samuti töödelda kõiki piiril toimuvaid intsidente reaalajas. Kogu idapiiri ehituse maksumuseks on planeeritud üle 70 miljoni euro.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785