• 11.10.17, 11:43
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tapa uus katlamaja sai kasutusloa

Tapa vallavalitsus väljastas kasutusloa uuele hakkepuidul töötavale katlamajale, mis hakkab tootma toasooja nii Tapa linnale kui NATO liitlasi võõrustavale kaitseväe linnakule.
Tapa uus katlamaja sai kasutusloa
  • Foto: N.R. Energy
Soojatootja N.R. Energy lõpetas Tapal Üleviste tänaval asuva katlamaja 3,5 miljonit eurot maksma läinud ehitustööd septembri keskel. Tööde käigus rajati Tapale uus 7-megavatine hakkepuidul töötav põhikatel ning renoveeriti olemas olnud õlikatlamaja koos kahe põlevkiviõlil töötava katlaga koguvõimsusega 9,2 megavatti. Soojatootmise seadmed tootis ja tarnis Austria ettevõte Agro Forst & Energietechnik GmbH. Hoone projekteeris büroo EMP A&I, andes selle arhitektuursele lahendusele teistest katlamajadest oluliselt eristuva ilme. Projekti rahastasid N.R. Energy ja Citadele pank.
 
Tapa vallavalitsus väljastas eelmise nädala lõpul loa võtta uus katlamaja kasutusse. “Alustasime eelmisel nädalal ka uute katelde testkütmisega ning esimene hakkepuidust toodetud toasoe jõuab Tapa elanike radiaatoritesse neil päevil,” ütles N.R. Energy juhatuse liige Ahto Tisler.

Artikkel jätkub pärast reklaami

 
Uus, keskkonnasõbralikum katlamaja lubab langetada Tapal küttehinda kuni 20 protsenti. Kütte lõpphind sõltub katlamaja koormusest ja kaitseväe sooja tarbimise kogusest. Soojaenergia hinna peab kinnitama Konkurentsiamet.
 
N.R. Energy kasutab katlamajas küttena biomassi ehk hakkepuitu, mille tarnib Lääne-Virumaal Väike-Maarjas tegutsev OÜ Reinpaul, kes võitis vastava hanke. Seni kasutati Tapal sooja tootmiseks põlevkiviõli, mis uues katlamajas jääb varukatelde tagavarakütteks.
 
Tisleri sõnul on tegu hetkel nii Eestis kui kogu meie lähiregioonis kõige moodsama katlamajaga, mis kasutab kõige kaasaegsemaid tehnoloogiaid, näiteks biomassi niiskuse reaalajas mõõtmist. See võimaldab hakkepuidu põlemisprotsessi automaatselt reguleerida ja saavutada seeläbi suurem efektiivsus. 
 
1997. aastal asutatud ja täielikult Eesti erakapitalil põhinev N.R. Energy varustab soojusenergiaga 23 kaugkütte võrgupiirkonda üle Eesti ja müüb soojusenergiat rohkem kui 30 mehitamata kaug- ja lokaalkatlamajast. Ettevõtte peamised kliendid on kortermajad, eramud, koolid, lasteaiad, spordihooned, tervishoiuasutused, kohalikud omavalitsused, asutused ja ettevõtted.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:46
Kuidas muudab uus isolatsiooniplaat fassaadi paigaldamise kiiremaks ja säästlikumaks?"
PAROC® toob ehitusturule uue toote – PAROC Linio 10cc. Tegemist on kaasaegse kivivilla soojusisolatsiooniplaadiga fassaadide jaoks (ETICS), mille mõlemad pooled on juba tehases kruntvärviga kaetud. See lahendus aitab ehitusplatsil tööd tõhusamalt korraldada, säästes paigaldusaega ja vähendades liimikulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele