Eesti Betooniühing ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit kuulutasid välja konkursi Aasta betoonehitis 2017. Konkursi eesmärgiks on tõsta betooni kui kodumaise ehitusmaterjali mainet ning kaasa aidata betoonarhitektuuri, betoonitehnoloogia ja betoonehituse arengule.
„Kui kuskil midagi Eestimaal ehitatakse, on kindlasti ka betoon mängus. Õnneks on betooni käesoleval aastal jälle rohkem vaja läinud,” ütles Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Tiit Roots. „Valminud ja valmimas on hulgaliselt väljapaistvaid ehitisi ja rajatisi, kus betoonil on oluline roll täita. Ootame neid kõiki osalema betoonehitiste võistlusele,” lisas Roots.
Betoonehitise konkursile võib esitada ehitisi – hooneid ja rajatisi – mis antakse tellijale üle 2017. aasta jooksul ja mida ei ole antud konkursile varem esitatud. Esitada võib ka konstruktsioone ja menetlusi.
Võidab objekt või menetlus, kus oluline panus on olnud Eestis registreeritud ettevõtjate tööl ja Eestist tarnitud betoonmaterjalidel. Võidutöö valimisel arvestatakse objekti projekteerimise ja ehitamise professionaalsust ning nõudlikkusastet, kvaliteeti ja innovaatilisust.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Peaauhind kuulub võiduidee autorile. Äramärkimist leiavad võitnud objekti tellija, projekteerija, ehitaja, raketise tarnija ja betooni tarnija.
Žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu, Kunda Nordic Tsemendi ja ehitusajakirjanduse esindajad. Žürii kokkukutsujana toimib konkursi korraldaja.
Konkursile tööde esitamise tähtaeg on 1. detsember 2017. Võitja kuulutatakse välja üleriigilisel Betoonipäeval 2018. aasta märtsis.
Aasta parimate betoonehitiste väljaselgitamise konkurssi korraldatakse juba 17 aastat.
Osalemisankeedi leiad
SIIT.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
PAROC® toob ehitusturule uue toote – PAROC
Linio 10cc. Tegemist on kaasaegse kivivilla soojusisolatsiooniplaadiga fassaadide jaoks (ETICS), mille mõlemad pooled on juba tehases kruntvärviga kaetud. See lahendus aitab ehitusplatsil tööd tõhusamalt korraldada, säästes paigaldusaega ja vähendades liimikulu.