Gonsiori tänava rekonstrueerib TREV-2

Foto: Raul Mee

Tallinna linn sõlmis Gonsiori tänava rekonstrueerimiseks ehituse töövõtulepingu riigihanke võitnud aktsiaseltsiga TREV-2 Grupp. Lepinguline tööde kogumaksumus on 9 miljonit eurot, teatas linnavalitsus.

„Välisrahastusega projekti eesmärgiks on ühistranspordi ühenduskiiruse suurendamine, erasõidukitele kesklinna suunalise liikluse piiramine ja liiklusvoo sujuvamaks muutmine, et vähendada müra, vibratsiooni ja heitgaaside negatiivset mõju linnakeskkonnale,“ ütles abilinnapea Kalle Klandorf.

Töövõtja kohustub lepingu mahus hoolitsema teedeehituse, veevarustuse ja kanalisatsiooni, tänavavalgustuse, maastikukujunduse, elektri, side, fooride, gaasivarustuse, soojusvarustuse ning liikluskorralduse eest. 

Tööde tulemusel rekonstrueeritakse Gonsiori tänav alates Maneeži tänava ristmikust kuni Laagna teeni, kogupikkusega ligikaudu 1,5 km. Lisaks rekonstrueeritakse Laagna tee u. 0,3 km pikkune lõik, K. Türnpu tänavat u. 0,21 km ulatuses ning J. Kunderi tn serva rajatakse jalgrattatee pikkusega ligi 0,9 km. Kokku rekonstrueeritakse sõiduteid ca 2,01 km ning rajatakse ja rekonstrueeritakse kõnni-, jalg- ja jalgrattateid ca 4,86 km. Ehitustööde mahus rekonstrueeritakse 11 fooriristmikku ning Torupilli Selveri kõrvale rajatakse Pargi ja Reisi parkla ning täiendavad bussipeatused.

2017. aastaks on kavandatud Laagna tee (Gonsiori tn – Türnpu tn), Türnpu tn (Laagna tee – Tartu mnt) rekonstrueerimine ja Pargi ja Reisi parkla ehitus koos juurdepääsuga.

2018. aastal toimub Gonsiori tn (Maneeži tn – Laagna tee) ümberehitus, mille tulemusel jääb tänav kolme sõidurajaga, sealhulgas rajatakse mõlemas sõidusuunas ühissõidukirajad ning keskmine sõidurada on muutsuunaliiklusega sõidurada, kus hommikusel perioodil toimub liiklus suunaga kesklinna poole, õhtul aga vastupidi – suunaga Lasnamäe poole.

2019. aastal rekonstrueeritakse Kunderi tn (Türnpu tn – Pronksi tn), mille käigus ehitatakse üks sõidurida ümber kergliiklusteeks.

Kogu objekti põhiline kasutusvalmidus tuleb saavutada juuliks 2019.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785