Kuusalu 110-kilovoldise alajaama remondib Merko Infra

Elering sõlmis 30. juunil AS-ga Merko Infra lepingu Kuusalu 110-kilovoldise kõrgepinge alajaama renoveerimiseks Harjumaal. Lepingu maksumus ilma käibemaksuta on 1,1 miljonit eurot.

Renoveerimine toimub „võtmed kätte“ meetodil ning sisaldab seadmete ja materjalide tarnet koos vajalike projekteerimistööde, installeerimise, seadistamise ja kontrolliga, teatas Elering.

Vana jaotla lammutatakse ning rajatakse uus kahe sektsiooniga 110 kV välisjaotla koos liinide ümberühendamise, uue juhtimis-, abi- ja kontrollsüsteemiga. Tööde käigus rekonstrueeritakse ka juurdesõidutee, ehitatakse uus juhtimishoone, 110 kV jaotla ja uus sidekiosk.

Alajaama renoveerimine tõstab Harjumaa suurima valla Kuusalu ja osaliselt ka sellega piirneva Anija valla elanike ja ettevõtete elektriga varustuskindlust.

Ehitaja leidmiseks korraldatud riigihankel osales kokku viis pakkujat, kellest edukaimaks tunnistati AS Merko Infra.

Renoveerimistöödega alustatakse juulikuus ning objekt valmib ja antakse Eleringile üle 2018. aasta oktoobris.

Elering on sõltumatu ja iseseisev elektri ja gaasi ühendsüsteemihaldur, mille peamiseks ülesandeks on tagada Eesti tarbijatele kvaliteetne energiavarustus. Selleks juhib, haldab ja arendab ettevõte siseriiklikku ja ülepiirilist energiataristut.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed