Ehitusmaterjalide tootmine tõusuteel

Tänavu esimeses kvartalis kasvas Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liitu kuuluvate ettevõtete müügikäive võrreldes eelmise aastaga enam kui viiendiku – 100 miljoni euroni. Kasvasid nii eksport kui siseturg, kuid eelkõige mõjutas kogutulemust siseturu tugev tõus.

Ei tohi küll unustada, et tegemist on esimese kvartaliga, mis on ehituses tavapäraselt teistest kvartalitest tagasihoidlikum, pealegi oli I kvartali ilm eelmise aastaga võrreldes ehitustegevuseks soodsam.

Raudbetoonelementide tootjate tulemused on kasvanud teistega võrreldes enam ja jätkuvalt on kasvanud ka nende toodete eksport. Suure sammuga on kasvanud ka paekillustiku müük ja liiva müük ning betoonisegude müük.

Ka soojustusmaterjali müük on olnud väga edukas. Teistest väiksem on kasv seinamaterjalide ja katusematerjalide ning akende-uste müügil, kuid positiivsel poolel on kõik ehitusmaterjalide tooterühmad. 

2017. aasta esimese kolme kuu jooksul eksporditi toodangut 34,5  miljoni euro eest, see on 3,4 miljoni võrra enam kui mullu.

Suurema osa oma toodangust ekspordivad ventilatsioonitoodete valmistaja AS ETS NORD, avatäidete tootjad AS Metus-Est ja OÜ T-Tammer ning plasttorude valmistaja AS Haka Plast. Heade eksporditulemustega tõusevad esile betoonelementide valmistajad OÜ TMB Element, AS Lasbet Tootmine, AS Muuga Betoonelement ja AS E-Betoonelement, ka AS Betoneks on ekspordinumbreid kasvatanud.

Üle poole toodangust viisid Eestist välja avatäidete tootjad AS Viking Window, AS Malmerk Fassaadid ja AS Saku Metall Uksetehas, katusematerjalide valmistaja OÜ Monier, plasttorude tootja AS Pipelife Eesti ning seinamaterjalide tootja AS Bauroc.

Suurima käibega, samuti suurima eksportkäibega on jätkuvalt vuugihermeetikute ja ehitusvahtude tootja Krimelte OÜ.

Loe ka Viie aasta suurim kasv ehituses

Osale arutelus

  • Enno Rebane
    Eesti Ehitusmaterjali Tootjate Liidu tegevjuht

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed