• 29.05.17, 14:33
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Surmasõlm New Yorgi taevas

Varsti ei saa pilvelõhkujaid ritta panna mitte ainult kõrguse, vaid ka pikkuse järgi. Arhitektide planeeritav linnaplaneerimiseeskirjadest mööda hiilimiseks loodud surmasõlm New Yorgis oleks esimene omalaadne ning vajab uut lähenemist nii liftindusele kui ka muule.
Surmasõlm New Yorgi taevas
  • Foto: Oiio
Taevas pole piiriks
Hoone nähtavaks tegemiseks on mitmeid erinevaid meetmeid, kuid need peavad ka päriselt olema märkimisväärsed. Me teame, kui kõrgeid maju on võimalik ehitada. Kuuleme tihti uutest kõrghoonetest ning teame, kui palju need maksavad. Tundub, nagu annaks kõrgus õiguse küsida kõrgemat hinda. New Yorgi linna planeerimisseadused on omal moel aidanud kaasa trikkidele, millega arendajad üritavad hoone kõrgust suurendada. Mis siis, kui hakkaksime kõrghoonete asemel ehitama pikkhooneid? Kui meil õnnestub väänata füüsilist hoonet, selle asemel, et väänata linnaplaneerimiseeskirju, saaksime luua Manhattani prestiižseima hoone. Maailma pikima hoone. Big Bend võiks olla moodse arhitektuurimaailma lahendus Manhattani kõrgusepiirangutele. Meie struktuuridel on võimalus saavutada mõõtmed, mis on kohe kindlasti silmapaistvad ning isegi taevas pole enam piiriks.
Arhitektuuribüroo Oiio arhitektid

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 06.05.25, 12:16
Praktiline ülevaade: kuidas valida õige looduskivi teedele ja terrasside
Erinevatest looduskividest on teede, platside ja terrasside sillutamiseks murtud ja lõigatud kive ning plaate juba aastatuhandeid. Ka tänapäeval on see kõige keskkonnasõbralikum, vastupidavaim ja kaunim lahendus koduaias ja linnaruumis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele