Uuring: eestlasele meeldib remontida

Foto: Raul Mee

Eesti inimesed tunnevad end mugavalt kodustes remonditöödes, eelistades mitmeid töid ise teha, näitab ehitusmaterjalitootja Sakret küsitlus.

Vastanutest 89% on teinud kodus värvimistöid ning 86% pannud tapeeti. Üsna paljudel on lammutustööde kogemus (69%) ning üllatuslikult lausa 52% on teinud keerulisemaid elektritöid kui lambipirni vahetus. Alla 50% vastajatest on teinud torutöid (48%), plaatimist (46%) ning valutöid (41%), teatas Sakret.

Kuigi valutööd on naiste seas üsna haruldased – siiski 12% on seda teinud – on kolmandikul plaatimis-, toru- ja elektritööde kogemus ning tapeeti paigaldavad naised keskmisest veidi enam (89% meeste 84% vastu).

Vastates küsimusele, et kui on vaja plaatida vannituba, siis kes selle töö ära teeb, pakkus 39% iseennast selle töö tegijaks ning 37% kutsuks appi sõbra või sugulase. Mõne ehitusmehe palkaks 22% vastajatest, samas kui väiksema või suurema ehitusfirma abist üldiselt loobutaks.

Puhkus on remondiaeg

Vastajatest 76% arvab, et puhkus on sobiv aeg koduste remondi- ja ehitustööde tegemiseks ning 24% on vastupidisel arvamusel. Naistest teeks puhkuse ajal remonti 78% ja meestest 74%.

„Uuring näitas, et mitte ainult eakamad inimesed ei ole valmis kodustes remonditöödes käsi külge panema. Enamus vastajatest olid nooremad kui 50-aastased ning nad teevad usinalt väiksemaid töid ise ning ilmselt on neil olemas selleks vajalikud oskused,“ kommenteeris Sakreti tegevjuht Kaspars Pacēvičs.

Facebookis toimunud küsitluses osalenutest oli 80% vanuses 25-44 aastat. Kokku vastas aprillis Sakreti Facebooki lehel toimunud küsitlusele ligi 200 inimest.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785