Vaata, kuidas kulgesid ehitustööd Lutheri ärimajas

Omaaegse Lutheri vineeri-ja mööblivabriku masinasaali ümberehitus ainulaadse arhitektuuriga büroopindadeks on üks põnevamaid käimasolevaid rekonstrueerimisprojekte Eestis. Pea lõpusirgele jõudnud ehitustööd muutis eriti keeruliseks hoone ainulaadne klaasist katus ja kasutatud nn. maja majas lahendus.

Seminar "Lutheri vabriku masinasaalist moodsaks ärimajaks"

9. augustil Lutheri Ärimajas Tallinnas Vana-Lõuna 39/1

Pane ennast kirja SIIN.

Tallinnas Vana-Lõuna tänaval asuv Lutheri tehase masinasaal on arhitektuurselt ainulaadne: ühel tasapinnal on kokku 7000 ruutmeetrit pinda ja lagi ulatub kõrgemas osas põrandast 12 meetri kõrgusele.

„Lutheri tehase mööblivabriku hooned olid omal ajal – masinasaal rajati 1912 – väga uuenduslikud raudbetoontarinditega ehitised,“ ütles Lutheri Ärimaja arendaja Uko Paasik Paasik OÜ-st.

Nordecon jõudis enam kui viis miljonit eurot maksma mineva ehitustööga lõpusirgele ja hoones asuvad büroopinnad peaaegu valmis mai lõpus.

Pea aasta väldanud tööde käigus raudbetoontarindid renoveeriti, taasati fassaadide esialgne kuju ja rajati sisekliima tagamiseks kaasaegsed tehnosüsteemid ning tänapäevased siselahendused kombineerides betoon- ja klaaspindasid Lutheri mööblitootmises laialdaselt kasutatud vineeriga. Masinasaali sisemuses on ühes lõigus avatuks jäänud kõik kolm löövi. Maja keskel on suur aatrium ning katusel terrass.

„Hoone rekonstrueerimine on olnud suur väljakutse. Tänapäevaseid tehnoloogilisi lahendusi soovisime hoida varjus, eksponeerides hoone ajaloolist arhitektuuri," rääkis Paasik.

Hoone ümberehitustööde autoriks on arhitekt Hanno Grossschmidt. 

9.augustil korraldab Ehitusuudised.ee vastvalminud ärimajas hoone rekonstrueerimisest kõneleva seminari "Lutheri vabriku masinasaalist moodsaks ärimajaks". 

Ärimajas kohapeal toimuval seminaril on võimalus kuulda arhitektidelt ja ehituse projektijuhilt ainulaadse objekti valmimisega seotust otse kohapeal, tutvuda trendiloova büroolahendusega ja kirsina tordil piiluda hoone ankurrentniku Äripäeva köögipoolele.

Pane ennast kirja SIIN.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785