Arle Mölder: kliendisoovid panevad ehitusgraafiku proovile

Novira Capitali juhi Arle Mölderi sõnul on kinnisvaraarendaja suurimaks väljakutseks büroopindade renoveerimisel tasakaalu leidmine lõppklientide soovitud muudatustööde, nende tööde hinna ja ehitusplatsil teostatavuse vahel.

Mölder on seotud kinnisvaraturuga aastast 1992 ja olnud tegev kolme plaza turuletoomises, milleks on Kawe Plaza, Metro Plaza ja Novira Plaza. Praegu on ta Novira Capitali tegevpartner. Novira Capitali põhitegevuseks on kinnisvara arendamine ja finantseerimine.

Praegu on Novira Capitali üks põnevamaid projekte koos Unique Hotelsiga Tallinnas Endla tänaval rekonstrueeritav 8000-ruutmeetrine ärihoone Centennial.

1960ndatel Eesti Riiklikule Statistikaametile rajatud hoone koosneb kahest eraldi osast. Seitsmekorruselises osas valmis täielikult renoveeritud ärimaja büroo- ja teeninduspindadega 2016 aasta suvel, madalamasse neljakorruselisse osasse valmib Unique Hotels Grupi eestvedamisel neljatärni hotell koos konverentsiruumide ja restoraniga 2017. aasta suveks. Hoone rekonstrueeritakse juhtiva arhitektuuribüroo Allianss Arhitektid projekti põhjal, ehitustööd teostab Fund Ehitus.

Algselt olid büroopindadeks planeeritud ka neljakorruseline osa ja hoone kandis nime Numeral. Renoveerimisprojekt pälvis isegi rahvusvaheliselt kinnisvaraföderatsioonilt FIABC kõrgetasemelise kinnisvara auhinna – Baltic Prix d’Excellence 2015, kategoorias “jätkusuutlik ehitis”.

Milliste äriliste otsuste põhjal sai Numeralist Centennial, kuidas tihedal büroopindade turul konkurentidest eristuda ja oma majja üürnikke meelitada. räägib Arle Mölder 21. veebruaril toimuval Äripäeva kinnisvarakonverentsil. 

Vaata Kinnisvarakonverentsi kava ja registreeru siin.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed