• 16.01.17, 14:46
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kaitseinvesteeringute Keskus juhib väe ehitustegevust

Vastavatud Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus koondab ühtse juhtimise alla lisaks kaitsevaldkonna hangetele ka Kaitseväele kuuluvate taristuobjektide projekteerimise, ehitamise ja haldamise.
Kaitseinvesteeringute Keskuse lindi lõikasid läbi kaitseminister Margus Tsahkna ja kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras.
  • Kaitseinvesteeringute Keskuse lindi lõikasid läbi kaitseminister Margus Tsahkna ja kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras.
Kaitseministeeriumi valitsemisala kinnistute ülalpidamiskulud olid 2010. aastal 9,8 miljonit, 2016. aastal juba 16 miljonit eurot.
„Kaitseministeerium on üks kolmest suurimast riigi kinnisvara haldajast RKAS-i ja keskkonnaministeeriumi kõrval, taristualaseid väljakutseid lisavad kasvav koostöö liitlastega ning uute sõjaliste võimete lisandumine,“ ütles Kaitseinvesteeringute keskuse juht kolonel Rauno Sirk.
Keskus koondab ühtse juhtimise alla kogu valdkonna taristu- ja ehitusalase oskusteabe, mille ülesandeks on riigikaitselise taristu arendamine, planeeringute koostamine, projekteerimine, ehitamine ja kinnisvara haldus.
1. jaanuaril 2017 tegevust alustav Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus loodi Kaitseministeeriumi hallatava riigiasutusena, mis viib läbi nii kaitseministeeriumi, Kaitseväe kui ka teiste valitsemisala asutuste hankeid ning haldab ja korraldab kinnisvara. Keskus hakkab aastas teostama 400-500 hankeprojekti ja 100 taristuprojekti.
Keskuses töötab praegu 130 inimest Tallinnas ja kaitseväe taristuobjektidel üle Eesti.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.12.24, 07:00
Ehitusekspertiisi ja järelevalve teostamine säästab aega, närve ja rahakotti
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele