Kaitseinvesteeringute Keskus juhib väe ehitustegevust

Kaitseinvesteeringute Keskuse lindi lõikasid läbi kaitseminister Margus Tsahkna ja kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras.  

Vastavatud Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus koondab ühtse juhtimise alla lisaks kaitsevaldkonna hangetele ka Kaitseväele kuuluvate taristuobjektide projekteerimise, ehitamise ja haldamise.

Kaitseministeeriumi valitsemisala kinnistute ülalpidamiskulud olid 2010. aastal 9,8 miljonit, 2016. aastal juba 16 miljonit eurot.

„Kaitseministeerium on üks kolmest suurimast riigi kinnisvara haldajast RKAS-i ja keskkonnaministeeriumi kõrval, taristualaseid väljakutseid lisavad kasvav koostöö liitlastega ning uute sõjaliste võimete lisandumine,“ ütles Kaitseinvesteeringute keskuse juht kolonel Rauno Sirk.

Keskus koondab ühtse juhtimise alla kogu valdkonna taristu- ja ehitusalase oskusteabe, mille ülesandeks on riigikaitselise taristu arendamine, planeeringute koostamine, projekteerimine, ehitamine ja kinnisvara haldus.

1. jaanuaril 2017 tegevust alustav Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus loodi Kaitseministeeriumi hallatava riigiasutusena, mis viib läbi nii kaitseministeeriumi, Kaitseväe kui ka teiste valitsemisala asutuste hankeid ning haldab ja korraldab kinnisvara. Keskus hakkab aastas teostama 400-500 hankeprojekti ja 100 taristuprojekti.

Keskuses töötab praegu 130 inimest Tallinnas ja kaitseväe taristuobjektidel üle Eesti.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee