Vaata galeriid parimatest puitehitistest

Võitja Arcwoodi tehasekompleks
Võitja Arcwoodi tehasekompleks

Konkursil „Aasta Puitehitis 2016” kuulutati võitja, Arcwoodi tehasekompleksi kõrval välja ka mitmeid eriauhindu. Vaata ülevaadet ära märgitud puithoonetest.

Võitjaks kuulutati puidutöötlemisettevõtte Arcwood by Peetri Puit suur ja uhke tootmishoone, mis on ilmekas näide kaasaegsest ning kvaliteetsest tööstusarhitektuurist, kus on oskuslikult kasutatud ettevõtte enda toodetavat peamist tootmismaterjali - liimpuitu.

Arcwoodi tehasekompleksi arhitektuurse lahenduse töötasid välja arhitektid Mihkel Tüür ja Ott Kadarik arhitektuuribüroost Kadarik Tüür Arhitektid, sisekujunduse lõi Kadri Tamme ettevõttest Kadri Tamme Sisearhitektuur. Kompleksi ehitas Vilcon Ehitus OÜ.

Raitwoodi fassaadi eriauhind – eramu Tartus

Þüriid vaimustas Ujula tänaval asuva eramus puhul termotöödeldud puidu terviklik kasutus ning sellest tulenev esteetiline tervik ja ehituskvaliteet. Lisaks on hoone nii arhitektuurilt kui viimistluselt väga omapärane.

Eramu arhitektuurse lahenduse töötas välja Merje Müürisepp, ehitas Puhas Kodu OÜ. Eramu valmis 2015. aastal.

Arcwoodi liimpuidu eriauhind – eramu Nõmmel

Þürii hinnangul on Nõmme asuva ristkihtpuidust eramu puhul saavutatud lihtsalt ja taskukohaselt väga kvaliteetne tulemus – sümpaatne arhitektuur, hea ehituskvaliteet ja energiasäästlikkus. Lisaks on kõik ristkohtpuidust pinnad hoones eksponeeritud ja vaadeldavad, samuti on ristkihtpuidu jäägid ära kasutatud hoone sisustuses.

Eramu arhitektuurse lahenduse töötas välja arhitektuuribüroo SKAD Arhitektid OÜ, ehitas Swiss Property AS. Eramu valmis 2016. aastal.

UPM-Kymmene Otepää vineeri eriauhind – ujuv saun Türil

Þürii sõnul pälvib Türi lähedal asuv ujuv saun tunnustust eelkõige materjali põneva kasutuse eest – ehitise põhikonstruktsioon on veekindlast vineerist, mis on saunade puhul tavapäratu lahendus. Objektile lisasin vunki ebatraditsiooniline vorm ja teostus.

Ujuva sauna arhitektuurse lahenduse töötas välja Tomomi Hayashi arhitektuuribüroost HGA, ehitas Mait Rõõmussaar. Ehitis valmis 2013. aastal.

Þürii poolt ära märgitud – paadikuur mererannal Naissaarel

Tunnustamist väärib þürii hinnangul ehitise terviklahendus, mis kasutab puitu traditsioonilisel moel.

Paadikuuri arhitektuurse lahenduse töötas välja Raul Vaiksoo arhitektuuribüroost Raul Vaiksoo Arhitektuuribüroo. Ehitis valmis 2015. aastal.

Þürii poolt ära märgitud – Lenne kontoriruumid Tallinnas

Äramärkimist väärib büroo eriline interjöör, mis on muutnud algselt kõleda tööstusruumi koduseks ja väga mugavaks kontoriruumiks. Lisaks mõjub kunstpuude kasutamine ruumis loomulikuna.

Kontoriruumide arhitektuurse lahenduse töötas välja Jan Skolimowski arhitektuuribüroost KAMP Arhitektid, ehitas Sumer Ehitus. Kontor valmis 2015. aastal.

Þürii poolt ära märgitud – Triigi lava Saaremaal

Leisi vallas asuvat Triigi lava tunnustas þürii kogukondliku koostöö eest, mille tulemuseks on kvaliteetne avalik ruum. Lisaks on hoonel põnev vormikeel, mida kannavad erikujulised liimpuidust talad ning mille vahel on nutikalt kasutatud PVC kangast kangast kaistmaks hoones viibijaid ilmastiku eest.

Lava arhitektuurse lahenduse töötasid välja Riin Kersalu ja Mihkel Meriste Kersalu Projektibüroost, ehitas Arens Ehitustööd OÜ. Ehitis valmis 2016. aastal.

Þürii poolt ära märgitud – eramu Kaberneemes

Þürii tunnustab Kordoni teel asuvat eramut põneva saematerjali jääke ära kasutava fassaadilahenduse eest.

Eramu arhitektuurse lahenduse töötas välja Raul Sova arhitektuuribüroost Teigar Sova Arhitektid OÜ. Ehitis valmis 2011. aastal.

 

 

Galerii

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed