Arendustöö toetamiseks avatakse küttelabor

Küttelabor annab ülevaate tänapäevase soojus- ja elektrienergia tootmise, jaotamise ja tarbimise olemusest.   Foto: Utilitas

Eesti energiaettevõte Utilitas avab täna Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory unikaalse küttelabori, kust saab ülevaate tänapäevase soojus- ja elektrienergia tootmise, jaotamise ja tarbimise olemusest.

Labor on kui soojusenergeetika mikromaailm, kus on eksponeeritud kaugküttesüsteem miniatuuris, teatab ettevõte. Selleks on sinna paigaldatud nüüdisaegne soojussõlm, tükike Eesti suurimast magistraaltorust, kaasaegse koostootmisjaama mudel ning termokaamera. Labor pakub praktilist infot ning võimaldab analüüsida Tallinna kaugküttevõrgu toimivust ja Mektory hoone soojuse tarbimist.

Utilitas kontserni juhi Priit Koidu sõnul on ettevõttele oluline teadus- ja arendustöö edendamine ning uute soojusinseneride pealekasv. „Paraku ei ole tänastel tudengitel väga palju võimalusi oma silmaga näha ja õppida, kuidas toimub reaalajas soojus- ja elektrienergia tootmine. Küttelaboris on see aga Tallinna tootmisüksuste baasil hästi jälgitav. Loodame, et labor pakub avastamisrõõmu nii praegustele kui ka tulevastele soojusenergeetika tudengitele ning kõikidele teistele huvilistele,“ selgitas Priit Koit.

TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtlussuhete prorektor Tea Varrak hindab Utilitase initsiatiivi valdkonna populariseerimisel. „On rõõm, et üha enam ettevõtteid mõistavad, et kvaliteetse töötajaskonna tagamiseks tuleb pakkuda kvaliteetset kõrgharidust ja mis veelgi enam – tagada järelkasvu huvi valdkonna vastu,“ ütles Varrak. „TTÜ Mektory on just nimelt see koht, kus ettevõtlusmaailm kohtub akadeemilisega ning kus järelkasv toidab huvi tehnoloogia ja inseneeria valdkondade vastu. Aastas osaleb meie tegemistes ligikaudu 15 000 koolinoort.“

Küttelabori loovlahenduse ja ekspositsiooni töötas välja disainiagentuur Velvet. Labori juhtmõte on “Soojusinsener muudab põhjamaad elamiskõlblikuks“,  mis rõhutab soojusenergia tähtsust meie laiuskraadil elukeskkonna loomisel ning julgustab noori valima just selle valdkonnaga seonduvat eriala.

Labori valmimisse panustasid Tallinna Tehnikaülikooli soojustehnika instituudi teadurid ning AS Ecomatic.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785