"Pärast suurt kohtuprotsessi lubasin endale, et ei võta enam ühtegi Eesti inimest tööle," ütles Skandinaavias ehitava Eesti ettevõtte Plusvektor Grupp juht Janek Tropin. Ettevõtte töötajad on töötajad on sel aastal juba kuuel korral töövaidluskomisjoni pöördunud.

- OÜ Plusvektor juht Janek Tropin
- Foto: Raul Mee
"Nüüd eelmine aasta pakuti ühte tööd Norras, mõtlesin, et mul paar inimest on, lähme paneme selle maja seal püsti ja jälle astusin orki. Nii kui eestlastega Norrasse lähed, on alati probleem," sõnas Tropin.
Ta selgitas, et kõige odavam on leida Norras kohalik tööjõud. Iva on selles, et Tropin maksab Eesti ehitajatele Norra keskmist palka, kuid ehitajad tahavad, et kohapealne elamine ja söök oleks samuti Tropini tasuda. Kohalike norrakatega sellist küsimust ei tekiks.
„Eesti inimene on nii nahaalne, iga inimene võitleb oma eest. See, mis temaga algul kogu lepid, pärast enam meelde ei tule. Need ehitajad, kes Eestisse on jäänud, pole normaalne tööjõud," ütles Tropin.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Meeli Miidla-Vanatalu, Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja töösuhete alal, rääkis Äripäevale, et töövaidluste menetlused sarnanevad üha enam kohtumenetlustele, sest järjest rohkem võetakse osapooli esindama advokaate.
Töötajad esitasid mullu oma tööandjate peale 2379 avaldust 5575 nõudega, peamiselt saamata jäänud töö- ja puhkusetasude ning hüvitiste tõttu.
Loe töövaidluste kohta pikemalt
Äripäevast.Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.