Kuigi ettevõtjaid innustatakse rohkem kasutama õpipoisiõpet ehk töökohapõhist õpet võib Haapsalu Uksetehas ASi juhataja Ago Soomre sõnul õpipoisiõppe rakendamisel olla takistuseks noorte puudus, keda välja õpetada.
- Haapsalu Uksetehas ASi juhataja Ago Soomre. Foto: Meeli Küttim
„Oleme seda õppevormi kasutanud ja meil oli ka pädev juhendaja, kes on nüüd paraku pensionil. Meil on olnud, et tuleb noor tööle ja läheb siis õppima, aga on tulnud ka kutsekooli õppureid praktikale. Küsimus on ikkagi selles, kust tulevad need motiveeritud inimesed – neid, kes soovivad tööle tulla, on piisavalt, aga igaühest puidupingitöölist ei saa,“ rääkis Soomre
Äripäevale.
Kui on näha, et inimesele tehasetöö sobib, innustab ettevõte neid ka õppima minema. Haapsalu kutsehariduskeskuses õppimiseks on tootja esitanud neli kandidaati, kes loodetavasti sügisel ka õpinguid alustavad.
Soomre sõnul ei piisa, kui õpipoisiõppe tehasepoolne juhendaja on pelgalt hea spetsialist ja tubli töötaja. „Tal peab olema ka õpetajageen. Samas õpetame me kogu aeg oma töötajaid kohapeal välja. Ma ei arva ka, et ettevõtjaid tuleks selles tegevuses kuidagi eriliselt toetada – praegune toetus on piisav,“ märkis Soomre.
Loe õpipoisiõppe kohta põhjalikumalt
Äripäevast.
Seotud lood
Ehitusvaldkonnas leidub ohtralt töid, mis nõuavad spetsiaalseid teadmisi ja kogemusi, kuid on ka selliseid, millega saavad hea tahtmise ja soovi korral hakkama kõik. Värvimine ongi just üks neist ettevõtmistest, kus vaja pealehakkamist ning töökat kätepaari, kvaliteetseid värve, häid maalritarbeid ning õigeid töövõtteid.