Eventusel valmis Pärnus Rannastaadion

Vastvalminud Rannastaadion  Foto: Eventus Ehitus

9. juulil avati Pärnu Rannastaadion. Linna esindusstaadioni koos uue tribüünihoonega ehitas Eventus Ehitus OÜ, tööde maksumuseks kujunes 5,62 miljonit eurot.

Aastaid kavas olnud ja viimaks eelmisel suvel alguse saanud Pärnu Rannastaadioni rajamine kujutas endast tellijale ja ehitajatele väljakutset nii juriidilisest kui ehituslikust aspektist.

„Kohtuvaidluse tõttu lükkus Eesti jaoks olulise spordirajatise valmimine peaaegu aasta võrra edasi ja sellest vägikaika veost ei võitnud keegi. Lõpuks läks nii, et Pärnu Rannastaadioni ehitas valmis ikkagi see ehitusfirma, kelle pakkumine oli parim ja selle üle peaks kõigil hea meel olema,“ ütles Eventus Ehitus OÜ juhataja Lauri Kaska pressiteate vahendusel. 

"KAMP Arhitektid poolt loodud tribüünihoone väljakutsuv arhitektuur, staadionirajatisele omane spetsiifika ja Eesti „klassikaliselt hea“ ilm tegid ehitamise meie jaoks parasjagu põnevaks,“ märkis Kaska ja lisas, et väljatoomist väärib ka Pikoprojekt OÜ konstruktorite töö.

Pärnu Rannastaadion valmis vastavuses jalgpalliväljaku UEFA 2. kategooria nõuetele ja on kasutatav IAAFI 2. sertifikaadi tasemel kergejõustiku areenina.

Lisaks sai staadion Eesti Olümpiakomitee tunnustatud spordirajatise märgi, mis näitab, et see on nüüdisaja nõuetele vastav, kvaliteetse taristu ja teenustega spordirajatis. Staadion on varustatud nelja 30-meetri kõrguse valgusmastiga ja staadioni peatribüün mahutab 1501 pealtvaatajat.

Tribüünihoone kätkeb endas lisaks jõusaalile, rattaklubile, 3-realisele tartaankattega sisejooksurajale ka üle poolesaja kohaga hostelit ja kohvikut.

2005. aastal asutatud Eesti kapitalil põhineva Eventus Ehitus OÜ peamisteks tegevusaladeks on ehituse peatöövõtt ja ehituse projektijuhtimine.

 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785