Selgusid parimad betoonialased lõputööd

Preemiad
Üliõpilaspreemia saaja Silver Rebane(paremal)Tallinna Tehnikaülikooli tööstus-...

Eesti Betooniühing andis välja järjelt kümnendad, tänavuaastased üliõpilaspreemiad. Preemiatööd uurisid betooni tugevus- ja keskkonnaklasse, betooni veeimavust vähendavate lisandite mõju ning monteeritavate raudbetoonist hoonete vigastuskindlust.

„Kõik esiletõstmist leidnud tööd olid aktuaalsetel teemadel,” ütles Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Tiit Roots. „Heameel on tõdeda, et ehituskõrgkoolidest on tulemas väärilist järelkasvu Eesti ehitusinseneridele. Selle kinnituseks on ka tänavused preemia saanud lõputööd,” lisas Roots. Tiit Rootsi sõnul soovib Eesti Betooniühing oma preemiatega nii üliõpilasi kui õppejõude enam betooniga seotud valdkondade uurimisse kaasata.

Üliõpilaspreemiad on loodud betooni ja betoonehitust käsitleva õppetöö edendamiseks ja tulemusrikkamaks muutmiseks, preemiate saajad valitakse välja Eesti kõrgkoolide betoonialaste lõputööde hulgast. Eesti Betooniühing alustas üliõpilaspreemiate välja andmist 2007. aastal.

Ülikooli lõputöö peab olema seotud betooni või tema koostisosade või betoontoodetega, näiteks betooni/betoontoodete/betoonkonstruktsioonide kavandamine, projekteerimine, ehitamine vms. Osaleda võivad kõigi Eesti kõrgkoolide üliõpilaste lõputööd. Eesti Betooniühingu üliõpilaspreemiate preemiafondis on ühekordselt väljajagatavana 3600 eurot, välja jagatakse korraga kuni kolm preemiat. Preemia jagatakse lõputöö koostaja ja juhendaja vahel rahalise suhtena 3:1.

Üliõpilaspreemiate pidulikud kätteandmised toimusid Eesti Maaülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli ehitusteaduskondade lõpuaktustel. Preemiad andis Eesti Maaülikoolis üle AS TMB juhatuse liige Vallot Mangus ja Tehikaülikoolis Eesti Betooniühingu nõunik Enno Rebane.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed