Rahvusvaheliselt on Metuse tooteid kasutatud ka varasemates projektides. Alles mõni kuu tagasi kuulutati Stockholmi ehitusmessil Metuse teostatud objekt Rootsi parimaks klaashooneks. Metuse müügidirektori Juhan Tootsi sõnul nõuavad sellisel tasemel rahvusvahelised projektid erilist meeskonnatööd, sest nii töökeskkond kui -tingimused on kodustest tunduvalt erinevad, isegi ekstreemsed kohati.
Dubai projekt kestis poolteist kuud. Kogu klaas transporditi Eestist lennukutega ja klaaside valmistamisel pidi arvestama mitte ainult objekti vajadustega vaid ka sellega, kui suured paneelid transpordilennukisse mahuvad. Kuna tegemist on ujuvsaarega, siis kraanade ligipääs sinna oli välistatud ning kuni 400 kg kaaluvaid klaaspakette paigaldati kohapeal valmistatud tõstevahenditega.
„Oli ka tagasilööke, sest paigaldusperioodi jäi kaheksas märts, mil piirkonda tabas suur äikesetorm ja üleujutuste laine, mil ühe päevaga sadas maha 2,5 aasta sademete norm ning see seadis hetkeks isegi ohtu kogu ehituse jätkumise. Kogu regioonis kuulutati välja looduskatastroofi seisukord. Tugev torm oli äärepealt ära lennutamas kõrgele tõstetud ning paigaldusvalmidusega ehitusmaterjale. Kõikide ehitajate ühisel pingutusel suudeti objekti seisukord kontrolli all hoida ning objekt valmis õigeaegsel,“ kirjeldab Toots.
AS Metus-Est on alumiinium – ja terasprofiilidest klaasitud avatäiteid valmistav ning paigaldav ettevõte, tegutseb 1992. aastast ning kuulub Eesti omanikele. The Burj Al Arab terassiprojekti tellijaks oli Soome firma Admares.