Liiva ja kruusa kaevandati mullu ligi 5 miljonit kuupmeetrit

Liivakrjäär  Foto: Andras Kralla

Maa-ameti eelmise aasta maavarade koondbilansist selgub, et ehitusmaterjalidest kaevandati eelmisel aastal enim liiva ja kruusa, kokku ligikaudu 4,8 miljoni kuupmeetri jagu.

Bilansi ja selle seletuskirjaga on võimalik tutvuda Maa-ameti geoportaalis

Keskkonnaregistri maardlate nimistu andmed on avalikustatud Maardlate kaardirakenduse kaudu, kus on võimalik tutvudaarvel olevatemaardlate ja kaevandamiseks antud mäeeraldiste asukohtadega, samuti viimasel viiel aastal kaevandatud kogustega.

Eelmise aasta lõpu seisuga oli keskkonnaregistri maardlate nimistus arvele võetud 905 maardlat, kehtivaid maavara kaevandamise lube on üle 600.

Kõige enam kaevandati 2015. aastal maavaradest põlevkivi (ligikaudu 15 miljonit tonni ilma kadusid arvestamata), liiva ja kruusa (kokku ligikaudu 4,8 miljonit kuupmeetrit), lubjakivi ja dolokivi (kokku ligikaudu 2,5 miljonit kuupmeetrit) ning turvast (ligikaudu 0,7 miljonit tonni). Väiksemas koguses kaevandati ka savi, meremuda ja järvemuda.

Maavaravarude muutused aruandeaastal olid peamiselt tingitud kaevandamisest, kaevandamiskadudest, geoloogiliste uuringute tulemusena uute maardlate bilanssi lisamisest ning varude ümberhindamisest ja täiendavate varude kinnitamisest olemasolevates maardlates.

Bilansi koostamiseks vajalikud andmed pärinevad keskkonnaregistri maardlate nimistu andmebaasist, mille volitatud töötleja on Maa-amet. Bilansitabelid on koostatud kasutusalade lõikes, maakondlikus ja tähestikulises järjestuses.

 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785