"Kutseri ujula" ehitavad Astlanda ja Nordlin

Foto: Erik Prozes

Tallinna linn sõlmis heade kavatsuste kokkuleppe ühispakkumisega Sõle spordikompleksi ehituse riigihanke võitnud Nordlin Ehituse ja Astlanda Ehitusega. Pakkumuse maksumuseks oli 6,8 miljonit eurot.

Endise Sõle Põhikooli kõrval asuvale kinnistule tuleva Sõle Spordikeskuse detailplaneering algatati 2003. aastal ja kehtestati 2009. aastal. Spordikeskuse projekti ideekonkurss korraldati 2012. aastal. Projekti arhitektid olid Kadarik ja Tüür Arhitektid OÜ, projekti tehnilised joonised koostas Est-Konsult OÜ. Kogu spordikeskuse ehituse ja sisustuse kogumaksumuseks kujuneb 8,5 miljonit eurot.

Põhja-Tallinnasse Sõle tänavale planeeritud spordikompleksi reklaamis 2013. aasta suvel kuulsaks linnaosavanema asetäitja Priit Kutser oma majasuuruse plakatiga. Kuigi plakat lubas, et spordikeskus avatakse 2015. aastal, see lubatud ajal valmis ei jõudnud. Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul valmib multifunktsionaalne spordikeskus 2017. aasta sügisel.

Viis spordisaali ja kaheksa rajaga ujula

„Sõle Spordikompleksi valmimine on kahtlemata väga oodatud ja oluline sündmus linnaosa elanikele, kuid mitte ainult. Kuna valmiv keskus pakub võimalusi väga erinevatele  spordialadele, siis on Sõle Spordikompleksi rajamine oluline kogu pealinna spordiharrastajatele ja –elule,“ nentis Kõlvart. „Uues kompleksis valmiva korraliku ujula, pallimängusaalide, vehklemissaali, jalgpalliväljaku ja veel teiste erinevate saalide näol paranevad sportimistingimused pealinnas ning loodetavasti leiab üha rohkem noori ja harrastajaid tee spordi juurde.“

Valmivasse spordikeskusse tuleb 25-meetrise basseiniga ujula (8 rada), lastebassein; kolme väljakuga pallimängusaal; vehklemissaal üheksa statsionaarse rajaga; spordisaal (judo, maadlus, võitluskunstid); jõusaal ning lisaks veel üks universaalne spordisaal.

Ühtlasi ehitatakse välja kunstmurukattega jalgpalliväljak, mis talveperioodil kaetakse täispuhutava halliga. Jalgpalliväljakule tuleb ka 385 istekohaga tribüün.

Heade kavatsuste kokkuleppe allkirjastasid Tallinna linna poolt abilinnapea Mihhail Kõlvart, OÜ Nordlin Ehituse juhatuse esimees Ülo Older ja Astlanda Ehitus OÜ juhatuse liige Kajar Kruus. 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785