Linnahalli korrastamiseks kulub kolm aastat

Tallinna linnahall
Tallinna linnahall

Tallinna Linnavolikogu kinnitas linnahalli rekonstrueerimise kava, mille kulub hoone ja seda ümbritseva ala korda tegemiseks kolm aastat. Täpsem ehitustööde kestus selgub pärast ehitusekspertiisi valmimist ja renoveerimisprojekti koostamist.

Tallinna Linnahall renoveeritakse arhitektuurimälestisena vastavalt muinsuskaitse eritingimustele ja ehituskonstruktsioonide ekspertiisile, teatas linnavolikogu.

Hoone rekonstrueerimine toimub kehtestatud ajakava alusel eeldusel, et rekonstrueerimisprojektiga ei kavandata linnahalli olulisi laiendusi või välisilme muutmist, mis nõuaksid detailplaneeringut ja arhitektuurivõistluse korraldamist. 

Linnahalli ümbritsevale maa-alale suurusega 11,5 ha on alustatud detailplaneeringu koostamist, mille menetlus toimub rööpselt rekonstrueerimise kavaga. Detailplaneeringu koostamise eesmärk on moodustada planeeritavale alale jäävate kinnistute piiride ja maakasutuse sihtotstarvete muutmise teel äri- ja ühiskondlike ehitiste maa sihtotstarbega krundid ning määrata ehitusõigus kuni kuue maapealse ja kahe maa-aluse korrusega äri- ja ühiskondlike hoonete ehitamiseks ja Tallinna linnahalli rekonstrueerimiseks. 

Planeeringualal säilitatakse olemasolev väärtuslik haljastus ning planeeritakse rohekoridor Rumbi tänavalt mere suunas, mis seotakse jalakäijate liikumissuundadega ühtseks võrgustikuks. Avaliku kasutusega roheala paikneb planeeritavate hoonete ja linnahalli vahelisel alal. Haljastuse osakaaluks planeeritakse vähemalt 20%.

Planeeringuala on oluline ka kultuuriväärtuste seisukohast. Arhitektuurimälestis Tallinna Linnahall on ette nähtud renoveerida vastavalt muinsuskaitse eritingimustele ja ehituskonstruktsioonide ekspertiisile. Planeeringuala jääb väärtuslikesse vaatesektoritesse Merivälja muulilt vanalinnale ning Pirita sadama kailt vanalinnale. Uue hoonestuse kavandamisel tuleb arvestada, et säiliks vaated vanalinnale. Tallinna Linnaplaneerimise Amet viib läbi riigihanget detailplaneeringu koostaja leidmiseks, hankeleping on kavandatud alla kirjutada tänavu mais.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed