Valglinnastumise uus laine

Tiskre
Tiskre

10 aasta taguse kinnisvarabuumi ajal koliti aktiivselt suurematest linnadest väljaspool asuvatesse eramajadesse. Kui majanduskriisi ajal see trend taandus täielikult, siis nüüdseks on kõrged korterihinnad taas protsessi käivitanud.

Kõrged hinnad linnas sunnivad äärealadele

Pindi Kinnisvara tegevjuht Lauri Tabur sõnas, et sotsioloogiliste ja majanduslike põhjuste koosmõjul toimuvat valglinnastumist saab käsitleda nii kinnisvaraturu arengu kui taandarenguna.

„On selge, et inimesed peavad kuskil elama ning tihti on linnast välja kolimine tingitud puhtalt majanduslikest kaalutlustest, sest linnakorterite hinnad on muutunud võrreldes linnaväliste eramajadega vahel lausa talumatult kalliks,“ rääkis ta.

„Samas ei saa alahinnata ka sotsioloogilist mõju- on ju ka lippaiaga eramu üks American Dream’i põhikomponentidest, kätkedes endas suurema, turvalisema ja looduslähedasema elukeskkonna ideaale,“ lisas Tabur.

Korter Tallinnas ligi1500 €/m²

Tallinnas oli veebruaris korteriomandite keskmine tehinguhind 1493 €/m².

Mullu samal ajal oli keskmine hind 1442 €/m².

Kui tänavu jaanuaris tehti Tallinnas 547 korteriomandi tehingut, siis veebruaris hüppas see juba 695 peale.

Soomani sõnul on lõviosa hinnatõusust andnud uute korterite suurenenud osakaal tehingutest, kuna järelturul pole hinnad sisulist muutust teinud. 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed