25 veebruar 2016

Soome ehitussektor rõõmustab: ehituse tõus on selgelt nähtav

Kraana  

Soome ehitustsüklite uuringutega tegelev ettevõte Raksu andis välja värske raporti, mis toob põhjanaabrite ehitusturule rõõmusõnumi – ehitusmahud hakkavad 2016 ja 2017 kasvama.

Raporti kohaselt on ehituse tõus selgelt nähtav, sest pea kõik näitajad näitavad kasvu ja suunda ülespoole.  Raksu prognoosib juba käesoleval aastal ehitusmahtude kasvuks 3-4%, mis on kõrgem Soome ehitusettevõtjate liidu poolt välja käidud 2,5%.

Eelmisel aastal on Soome ehitussektori  tootmisvõimekus edukalt taastunud ning tugevnenud.

Ehitusmahtude kasv algas juba eelmisel aastal, kus oodatud eluruumide maht kasvas üle prognoosi 3000-4000 eluruumi võrra. Samuti on hoogustunud ärihoonete ja kaubanduskeskuste ehitus.  Sel aastal prognoosib Raksu eluruumide ehitusmahuks 28 000 – 29 000 eluruumi.

Positiivset arengut näitab ka tsiviil- ja põllumajandusega seotud ehitus. Suurenenud on ehitustööde ettevalmistused ning eeltööde mahud. Samuti  on algatatud mitmeid uusi taristuproejkte.

Tööjõu poole pealt on kasvaud ehitustööliste hõivatus  6000 töötaja võrra eelmise aasta võrdluses.

Pidevat kasvu prognoositakse renoveerimise valdkonnas, mis on jätkanud pidevat kasvu. Viimase aasta jooksul kasvas renoveerimistööde maht 3%. Järgneval kahel aastal ennustatakse kasvu vähemalt 2%.

Kui meediast on läbi käinud, et Eesti ehitajad on hakanud Soomest tagasi kolima, siis värske prognoosi koha võib olla tegemist  ajutise nähtusega. Teisalt on nüüd Eesti ehitussektori ettevõtjatel avanemas võimalus uuteks sisenemisteks Soome turule või jätkata oma kohalolu kindlustamist.

Soome ehtiusmahud ja -load  
Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785