Eelmisel aastal tutvustasid hiinlased oma hoonete printimise saavutusi, kus ühe ööpäeva jooksul prinditi valmis kümme betoonmaja. Nüüd on tehnoloogia appi võetud moodulmajade ehitamiseks.
3D printimise tehnoloogiat kasutades ehitas Hiina ehitusfirma ZhuoDa Group valmis kahekorruselise elamu 10 päevaga, mille paigaldamiseks kulus vaid 3 tundi. Kõik hoone monteeritavad põhimoodulid olid varasemalt prinditud valmis 3D printimise tehases ning lisaks sisustatud.
Enamik 3D printimist evivad ehitusfirmad kasutavad printimise põhikomponendina tsementi. ZhuoDa Group kasutas lisaks tsemendile materjali komponente, mida ettevõte ei olnud nõus avaldama. ZhuoDa Group kinnitas, et ehitatud hoone on määratud kestma vähemalt 150-ks aastaks ning on piisavalt vastupidav ka maavärinate puhul.
Maja iga moodul kaalub pisut üle 100 kilo ning ruutmeetri hinnaks on ligi 500 eurot. Hoonele on omistatud 22 patenti. Siiski pole veel täpselt teada, millal kavatseb ettevõte saavutatud tehnoloogiat kasutades massilisemalt hooneid produtseerima.
Vaata ka fotosid valminud hoonest.
3D prinditud maja sai kokku kolme tunniga

8 fotot
- 3D prinditud maja sai kokku kolme tunniga
- Foto: Xinhua
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
3D printimine on hoogustanud reaalseid ja tuntavaid muutusi ehitusturul. Pole kaua aega möödas, kui maailmale tutvustati katsetusi majade printimisel. Hiina ehitusettevõte viis idee reaalsetesse mõõtmetesse.
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?