Yoko Alender: Pro Kapital tundub olevat hädas

Päevitaja Kalarannas
Päevitaja Kalarannas

"Arendaja Pro Kapital tundub olevat täitsa hädas. Nõudes, et neile võimaldataks arendada, püstitades keset linna sadu meetreid metalltara," avaldab riigikogi ja linnavolikogu Reformierakonna liige Yoko Alender oma blogis arvamust viimastel päevadel diskussiooni tekitanud Kalaranna arendusplaanide osas.

"Tea mis siis oleks mõeldud, tehtud, kui keegi oleks küla kiigeplatsile püstitanud sellise tohutu tara? Kas arendaja on hädas seetõttu, et nende kunagine mõte, algne plaan on tänaseks vale ja enam ei päde? Kas pole arendajal või linnal võimet näha tänast tegelikku potentsiaali ja arengut, mis võtaks selle mis on, puhastaks sellest välja parima, liidaks sellega uued väärtused? Ei teeks vaid viit maja, vaid linna inimestele? Kes aitaks? Tallinna linnavalitsus, kui kohalik omavalitsus suudab eemalt vaadates vaid teoreetilist visiooni vajalikus kohas manada. Nõudmisi, koostööd, mis viiks lahenduseni ei ole seni näha. Maavanemgi on avaliku huvi kaitseks sekkunud. Ja samas ta ei saa öelda, mida planeerida, kuidas planeerida. Kas see oleks koht, kus riigiarhitekt peaks suutma osapooli igaühe huvist kaugemale nägema panna?, küsib Alender.

Arendaja Pro Kapital kavatseb sadamaalaks kuulutamise tähe all rekreatsiooniala sulgeda ja ehitada alale jahisadama ning 400 korterit. 

Loe Yoko Alenderi blogiposti täies pikkuses siit

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed